Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce
Andrzej Duda

17.02.2020
poniedziałek

TVP odwdzięcza się za miliardy od PiS

17 lutego 2020, poniedziałek,

Myślałem, że wyśniłem sobie tę relację „Wiadomości” TVP z konwencji PiS, ale nie, naprawdę coś takiego powstało i zostało zaprezentowane szerokiej publiczności jako materiał dziennikarski. Podobno PiS rozgląda się za rzecznikiem sztabu wyborczego, ale po co rzecznik, skoro jest Maciej Sawicki, oddany sługa partii rządzącej na trudnym odcinku medialnym. Posłuchajmy jak śpiewa w chórze polityków obozu władzy, całkiem od nich nieodróżnialny:

Maciej Sawicki, TVP: Kampania rozpoczęta.

Jarosław Kaczyński, PiS: Rada polityczna jednomyślnie, więcej, przez aklamację, poparła kandydaturę Andrzeja Dudy.

Maciej Sawicki: To największa konwencja wyborcza od lat. Prezydenta Andrzeja Dudę witały tłumy wyborców.

Andrzej Duda: Wasze wsparcie jest mi niezbędne, bo nikt nie wygrywa wyborów sam. Zwycięstwo wyborcze jest czynem większości.

Maciej Sawicki: Prezydent Andrzej Duda…

Jarosław Kaczyński: …z całą pewnością nie jest karierowiczem…

Maciej Sawicki: …rusza po drugą kadencję.

Jarosław Kaczyński: Są miliony Polaków, którzy chcą, by Polska była sprawiedliwa, silna, licząca się w Europie, i niepodległa. Bo o to dzisiaj też walczymy.

Maciej Sawicki: Najsilniejsze w historii relacje polsko-amerykańskie, czego symbolem jest zniesienie amerykańskich wiz, na co Polacy czekali od dziesięcioleci, rozwój i modernizacja armii, międzynarodowe inicjatywy gospodarcze i polityczne, sukces Trójmorza. Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy to nie tylko budowa siły militarno-gospodarczej, ale też walka o prestiż i szacunek.

Jarosław Kaczyński: To kontynuacja polityki historycznej Lecha Kaczyńskiego. To wsparcie dla naszych wielkich programów społecznych i to ta nieustannie prowadzona rozmowa z narodem. A to właśnie Andrzej Duda umie robić jak może nikt inny. Jeździć po Polsce, rozmawiać z ludźmi.

Maciej Sawicki: Prezydent Andrzej Duda odwiedził wszystkie powiaty w Polsce. Kluczowe i wyczekiwane przez miliony Polaków reformy, bogate programy społeczne bez poparcia prezydenta nie byłyby możliwe.

Mateusz Morawiecki: Nie byłoby tego wspaniałego programu rodzinnego 500+. Wyprawka 300+. Nie byłoby 13. emerytur, nie byłoby czternastej emerytury.

Maciej Sawicki: Wzrosły emerytury i renty, a Polacy mogą pracować krócej. To kolejne zrealizowane obietnice, które przekładają się na życie Polaków.

Beata Szydło: Rozrosła nam się ta biało-czerwona drużyna Andrzeja Dudy. I to dobrze. Zwracam się też do wszystkich Polaków, do wszystkich Polek i Polaków. Tak, Polska to jest nasz wspólny dom i powinniśmy wszyscy o niego się wspólnie troszczyć.

Maciej Sawicki: Bo liczą się ludzie i ich głos, a nie dyktatura establishmentu, celebrytów i tych często oderwanych od rzeczywistości.

Miłosz Manasterski, gość (mieszkaniec w zasadzie) „Wiadomości”: Prezydent się nie odgradza, nie ma jakiejś żelaznej kurtyny, która go oddziela od ludzi. Tylko właśnie od jeździ po całej Polsce i podkreśla, że będzie to robił. Będzie cały czas się spotykał z Polakami.

Maciej Sawicki: Prezydent spotyka się z Polakami niezależnie od tego, gdzie mieszkają, ile zarabiają, czy jakie mają wykształcenie.

Andrzej Duda: Dla mnie ważne jest to, żeby moi rodacy mogli spotkać się z prezydentem u siebie. Żeby mieli to poczucie, że prezydent jest przy nich, blisko. Tam, gdzie mieszkają, tam gdzie żyją. Tam, gdzie toczy się ich życie, gdzie realizują się na co dzień ich ważne sprawy.

Maciej Sawicki: Na konwencji AD tłumy nie zmieściły się do głównej hali. Organizator wynajął drugą, tuż obok.

Uczestnik konwencji: Wielkie podziękowania dla pana prezydenta za to, że przyszedł, a ludzie czekali. 

Maciej Sawicki: Było tu kolejne 1000 osób.

Michał Karnowski, „Sieci”: Wyborcy chcą zobaczyć się razem w otoczeniu, które pozwala porozmawiać, pozwala pewne rzeczy usłyszeć, podsumować. To są takie momenty.

Maciej Sawicki: Wspólnym celem zrównoważony rozwój kraju.

Andrzej Duda: Budowanie Polski, która jest w stanie ochronić słabszych i nie musi bać się silnych. Budowanie Polski, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Pamiętacie te słowa naszego prezydenta, profesora Lecha Kaczyńskiego. Tak, cały czas to realizuję.

Maciej Sawicki: Pomóc ma w tym reforma sądownictwa.

Andrzej Duda: To zadanie także i naprawy wymiaru sprawiedliwości. Dobrej jego naprawy. Tak, żeby Polska była państwem sprawiedliwym i dobrze funkcjonowała dla swoich obywateli.

Maciej Sawicki: Prezydent Andrzej Duda…

Andrzej Duda: To już 25 lat jak Agata wytrzymuje ze mną, naprawdę.

Maciej Sawicki: …podkreślał też ogromną rolę rodziny.

Andrzej Duda: Żeby zwykła polska rodzina tą możliwość miała. Żeby była na odpowiednim poziomie materialnym, żeby miała spokój, żeby miała poczucie bezpieczeństwa. Ale co jest najważniejsze, proszę państwa? Co zawsze musi być dla nas wszystkich najważniejsze? Niech żyje Polska!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Zabraklo radosnych doniesien o cudownym ozdrowieniu niezbyt zdrowych uczestnikow Zjazdu KC PiS. Czekam niecierpliwie…

  2. Przy tych radosnych komunikatach o skracaniu czasu pracy Polkom i Polakom oraz święto mikołajowym rozdawaniu różnych „plusów” warto może przypomnieć, że według danych OECD zaraz po Ukrainie i Mołdawii poszczycić się możemy największym wskaźnikiem depopulacji w Europie. Według tychże prognoz do 2060 czeka nas 40% (!!!!!) spadek liczby aktywnych zawodowo. Dopełnieniem prognozy są także dane na temat wskaźnika innowacyjności wśród 28 krajów UE. Zajmujemy wśród nich zaszczytne piąte od końca miejsce. Ciekawostką może być tu fakt, że trzy pierwsze miejsca w tej kategorii zajmują: Szwecja, Dania i Finlandia. Kraje, których ludność także się starzeje i których robocizna jest tak droga, że nie mogą konkurować na rynkach globalnych. Postanowiły zatem przekierować swe gospodarki w stronę produktów wysoce technologicznych. Wymaga to oczywiście poszanowania wykształcenia, środowiska inteligenckiego, wysokiego poziomu oświaty (o fińskich dokonaniach w tej dziedzinie niedawno Polityka pisała) i oczywiście sprawnego, wydajnego, szanowanego międzynarorowo i sprzyjającemu wymyślaczom prawa. Wydaje się oczywiste, aktywnemu zawodowo mieszkańcowi, którego kraju będzie łatwiej utrzymać siebie, swoją rodzinę, swoich rodziców i jeszcze jakąś liczbę seniorów. Jeśli marzymy o wspólnym radosnym seppuku transmitowanym za 2mld zł przez TVP, to uwiarygodnijmy ten nadęty, narcystyczny uśmiech samozadowolenia Pana Prezydenta i ruszmy z nim wspólnie w tę ostatnia drogę. Jeśli mielibyśmy nieco inne plany, to pamiętajmy, że propagandowy PRL-owski sen o czwartym mocarstwie węglowym świata już jakiś czas temu przeżywaliśmy.

  3. Cieszy mnie szacunek i docenienie okazane przez Pana Prezydęta Jego Małżonce: fakt – wytrzymać 25lat z gościem o konsystencji budyniu, przemawiającym niczym duce to WYCZYN

  4. pan prezydent na pierwszej linii frontu , odwiedza dodaje odwagi i co najważniejsze obiecuje . Co mogą inni kandydaci których zresztą jeśli się pokaże to z niepochlebnym komentarzem ?

css.php