Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

16.11.2018
piątek

Chirurgicznie, szybko i adekwatnie

16 listopada 2018, piątek,

W środku Europy, w drugiej dekadzie XXI wieku, w państwie należącym do Unii Europejskiej, w telewizji publicznej w kolejnym dniu afery z udziałem byłego już szefa potężnej instytucji rynku finansowego Danuta Holecka przeprowadziła w „Wiadomościach” taki oto wywiad:

Danuta Holecka: „Premier mówi, że w sprawie KNF działania były natychmiastowe, zdecydowane i jest przekonany, że w krótkim czasie dojdzie do wyjaśnienia całej sprawy. Czy panowie też są przekonani?”

Eryk Mistewicz: „Dodałbym, że te decyzje były wręcz chirurgiczne. Chirurgiczne cięcia, w taki sposób, aby zadziałać skutecznie, z rozwagą, ale bardzo szybko. Następne decyzje, jestem przekonany, także będą szybkie, aby pokazać, że sektor odpowiedzialności za państwo jest po prostu realizowany”.

Dawid Piekarz: „Ja tylko dodam, że to był przykład, że zadziałały instytucje państwa. Reakcje służb i prokuratury były i adekwatne, i szybkie. Nie można mówić o państwie teoretycznym”.

Danuta Holecka: „W TVP 1 dziękujemy”.

Gdybym nie zobaczył, nie uwierzyłbym.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. A widział Pan program Bronisława Wildsteina z udziałem Rafała Ziemkiewicza i Jacka Pochłopienia? To był dopiero majstersztyk. Podejrzany jest Leszek Czarnecki, a ofiara to, rzecz jasna, Marek Chrzanowski. Zaś cała sprawa to tylko „rzekoma afera”.

  2. Wszystko to do chrzanu. Sprawa jest prosta, cała ta akcja, wcześniejsze czyszczenie przez p. Chrzanowskiego gabinetu i późniejsze wejście tam ABW to nic innego jak zacieranie śladów.

css.php