Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

7.10.2018
niedziela

PO zawiodła w sprawie prezydenta Legionowa

7 października 2018, niedziela,

Wielu z was, drodzy czytelnicy, zapoznało się już zapewne z wystąpieniem prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, bo ostatnio było o nim głośno.

Dla porządku przypomnę jednak, jak się sprawy miały. Smogorzewski – polityk Platformy – na konwencji wyborczej z udziałem m.in. rzecznika PO Jana Grabca, prezentował kandydatów na radnych.

„Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna. Ale nie, masz wiele innych walorów…”

„Mamy tutaj dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone…”

„Pani od seksu, przepraszam, tak mi się pani kojarzy”.

I tak dalej, i tym podobne. Pan prezydent wyglądał przy tym na zachwyconego swoimi obleśnymi dowcipasami, obleśnie się uśmiechał i obleśnie gestykulował, a mowa jego była nie tylko plugawa, ale i bełkotliwa. Krótko mówiąc, Smogorzewski dał pokaz nieprawdopodobnego prostactwa.

Ale moim zdaniem nie o Smogorzewskiego tu się rozchodzi i nie on stanowi największy kłopot.

Problemy poważniejsze widzę trzy.

Po pierwsze, brak reakcji sali. Nikt Smogorzewskiego nie wygwizdał, nikt nie buczał, nie tupał. Nic nie zrobili przedstawiani przez prezydenta kandydaci. Nie oburzył się Grabiec, ba – wręczył Smogorzewskiemu szablę, choć powinien go nią wypłazować.

Po drugie, milczenie lokalnych mediów obecnych na konwencji.

Po trzecie, bezczynność Platformy. Konwencja legionowska odbyła się 24 września, a Smogorzewski został zmuszony do odejścia z partii 5 października – dopiero, gdy nagranie nagłośnił Stanisław Tyszka z Kukiz ’15. Przez 10 dni chamstwo kolegi nie przeszkadzało? Zaczęło uwierać, jak się media zwiedziały?

PS. Pan Smogorzewski, zamiast skorzystać z okazji, przeprosić i zniknąć z życia publicznego (ha ha ha) pozwolił sobie na komentarz, który wiele mówi o poziomie tej osobistości: „Moim zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz przedstawić ich sylwetki i bardziej luźny i humorystyczny sposób. Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie. Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi słowami”.

To nie są przeprosiny, to wpis zadufka. Który i tak pewnie utrzyma się na stołku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. PO-wscy już tacy są. Vide taśmy z Sowy

 2. A co na to feministki z Nowoczesnej i Pani Nowacka, czyli koalicjantki PO?

 3. Prezydent Legionowa wygadując swoje obleśne teksty nawet po chwili nie zreflektował, że są one nie na miejscu, że są żenujące, że są wręcz głupie. A reakcja panów Grabca (który tam był i jak widać na nagraniu było mu bardzo wesoło) i Schetyny to dno: lokalna , żenująca sytuacja i ci panowie nie potrafią z niej wybrnąć. Jednym słowem nędza …

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. I o tym warto pamietac przed nadchodzacymi wyborami.
  Z jednej strony byc moze siemiezna grupa PiS-owcow z ojczyzna na ustach, pelnych najrozniejszych wad
  a z drugiej
  paczka cynicznych bezideowych chamskich zuli haratajacych w pile i udajacych Europejczykow…

 6. A co powiedzialo PO oS chamskich wypowiedziach Romana Smogorzewskiego
  ustami swojego rzecznika…, ktory co warto tu dodac by swiadkiem tych wypowiedzi (!!!) :
  „, …. Jan Grabiec, który wcześniej (!) sam brał udział w tej konwencji: Nie mogłem nie pozwolić sobie, aby nie być razem z wami i prezydentem, Romkiem Smogorzewskim, bo byłem chyba na wszystkich konwencjach, mam wrażenie, dotychczasowych. ……. „wszyscy zazdroszczą nam Romka Smogorzewskiego”.

 7. do Jacka NH
  Lubisz generalizować, więc co powiesz o wyczynach Zbonikowskiego, Pięty, czy dzisiejszej wypowiedzi Mazurek, nazywała Tuska perekińczykiem, czyli zdrajcą. Co chwila pojawia się kolejny ksiądz pedofil. Mogę napisać ,, księża już tacy są”? Chamstwo Mazurek okreslę więc,,pissiaki już tacy są”. Oba te stwierdzenia będą bliższe prawdy niż twoja opinia o peowcach, wśród których seksizm nie jest powszechnym zjawiskiem.

 8. Swoim wolno więcej…

 9. W Polsce nadal domorosli macho wyglaszaja szowinistyczne tyrady i nikt nie ma odwagi zaprotestowac.
  Najsmutniejsze jest to, ze owe kobiety nie mialy owemu prostakowi za zle tej prostackiej charaktrerystyki.
  Wstyd.

 10. Redaktor się dziwi, ja nie. Właśnie buta, poczucie bezkarności i pogarda wobec innych („ciemnego, biednego ludu”) to chleb ich powszedni. A na zewnątrz – gładkie słowa o „wolności i demokracji” (oczywiście dla siebie :).
  Nie ma obaw. Szybko do władzy nie wrócą!!!

 11. A co na to kobiety z czarnymi parasolkami o których dopiero co pisała red. Czarnacka, iż są w stanie zdmuchnąć Kaczyńskiego, cały PiS i… mężczyzn (co najmniej wyborców PiS :)?

 12. Bzdura!
  1.On żartował na lokalnym poziomie, więc nikt TU się nie poczuł obrażony …
  2.Przedstawiane panie były znane widzom, więc te jego teksty należy odczytywać w lokalnym kontekście! Np. pani od seksu to była nauczycielka WDŻ(i biologii), na nauczycieli tego przedmiotu licealiści tak często mówią. Itp. itd. itd. Klasyczny polski „oburzyzm”, jak to ktoś ładnie nazwał… Ja na miejscu Pana Redaktora bardziej bym się zaniepokoił faktem, że w 3 lata po wyborach 2015 PO&Schetyna nadal nie wiedzą, jakie decyzje merytoryczne i kadrowe spowodowały klęskę 2015 i żadnych wniosków z tego oczywiście nie wyciągnęli tym bardziej. I dalej winni i winne klęski i tak kojarzone są twarzami PO – np.była gwiazda PiS, wielopartyjna pani Kluzik(Drożdżówka) czy Radek(Twitter) Sikorski !!! I to jest i powinien być problem … 🙁

 13. @Redaktor

  No, gdyby tak Kaczyński czy premier tak sobie żartowali na „lokalnym poziomie” red. Szostkiewicz (lub red. Siedlecka) aż zachłysnęliby się z oburzenia!

  A poważnie, jegomość sprawiał wrażenie jak na imieninach u cioci po kilku głębszych…

css.php