Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce
Jacek Kurski

1.09.2018
sobota

Kurski z pierścieniem, Wałęsa wycięty

1 września 2018, sobota,

„Wiadomości” z 31 sierpnia były przeżyciem wyjątkowym nawet dla wiernych widzów tego programu. W rocznicę porozumień sierpniowych TVP zaczęła od materiału historycznego, w którym nie padło nazwisko Lecha Wałęsy. Duże osiągnięcie reporterskie. Potem był metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź wręczający pierścień prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu za to, że ten „odmienia oblicze telewizji”; zresztą w kwestii „odmieniania” pełna zgoda z arcybiskupem. Dla Wałęsy znalazło się miejsce potem. Popłynęła fala wyzwisk. Że agent, że brał pieniądze, że donosił, że megaloman i że teraz wykorzystuje rocznicę, by pomagać totalnej opozycji. Uważny widz mógłby się w tym momencie zafrasować. Dlaczego Wałęsa, który 31 sierpnia 1980 r. był ewidentnie nikim – co wykazał przecież pierwszy materiał „Wiadomości” – miałby teraz wykorzystywać rocznicę? Kogo on chce oszukać?

Napisałem w końcu długą recenzję tego wydania „Wiadomości”. Potem zacząłem skreślać. Najpierw skasowałem wszystkie przekleństwa, bo nie wypada. Następnie zniknęły wzmianki o Goebbelsie, bo to tylko nic niewnosząca obelga; tekstu nie powinny dyktować emocje. Potem pożegnałem się z nawiązaniami  do Orwella, bo strasznie zgrane. Jeszcze bardziej wytarte są porównania do „Dziennika Telewizyjnego”, bo TVP pod Kurskim wystarczająco już na nie zasłużyła; każdy kto pamięta media PRL, przeżywa dziś drugą młodość. W ten sposób recenzja zniknęła, z wyjątkiem jednego natarczywego pytania. Dlaczego RMF FM – stacja w końcu prywatna – oddaje czas antenowy żałosnemu propagandziście Ziemcowi, który daje twarz żenadzie w mediach publicznych?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Wspominanie Walesy jest trudne kiedy wiadomo, ze Walesa byl
  informatorem bezpieki. Spoleczenstwo bylo oszukiwane przez
  wiele lat przez Walese i Jego oficerow prowadzacych. Dlatego
  lepiej o Nim nie wspominac.

 2. RMF zwyczajnie daje d… dajac czas antenowy panu Ziemcowi, ktory jest twarza propagandy TVPiS.
  Nic za darmo, aby cos zyskac trzeba cos dac…

 3. Obawiam się, że odpowiedź jest banalna: RMF chce się ustawić w tych ryzykownych dla prywatnych mediów czasie. Polsat już zmienił kurs, bo jego właściciel chce zarabiać, a nie walczyć z fiskusem, kontrolami itd. Celem biznesu jest zarabianie i tylko zarabianie.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Andrzej Gwiazda z żoną, Anna Walentynowicz , Marian Jurczyk i wielu innych. Pamięta kto ich „wycinał” przez ostatnie 30 lat z naszej historii.? Przecież Walentynowicz sprawiała Wałęsie więcej „kłopotu niż bezpieka”. Ziemiec to propagandzista(?!!) a niektórzy dziennikarze POlityki to „ostoja obiektywizmu”. Lud może i ciemny ale tego nie kupi.

 6. @wojtek_ab
  wiadomo, ze Walesa itd…w ten desen wszystko mozna udowodnic. A ciemny (tylko) … to kupi.

 7. W dupie też chce się żyć (za Kisielem) . RMF idzie za przykładem Polsatu który w tasiemcowych transmisjach pisowskich gospodarskich wizyt czy w głównych wydaniach Wydarzeń i korowodzie pisowskich notabli występujących po nich – coraz bardziej przypomina TVPis. A zaczęło się od wygaszenia Pani Olejnik z kultowym „7 dniem tygodnia” … 40% Polaków miało w nosie szansę na wyjście z komuny, większość nie ma żadnego problemu z rozpychającym się w przestrzeni publicznej od lat wyjątkowo kołtuńskim kościołem katolickim, jesteśmy narodem (słowo społeczeństwo mi tu nie pasuje) niewykształconym , agrarnym – nie łudźmy się nie będzie żadnego problemy z przyjęciem i zaakceptowaniem NRDowskich porządków …
  „Najpierw skasowałem wszystkie przekleństwa, bo NIE WYPADA. Następnie zniknęły wzmianki o Goebbelsie, bo to tylko NIC NIE WNOSZĄCA obelga; tekstu nie powinny dyktować emocje. Potem pożegnałem się z nawiązaniami do Orwella, BO STRASZNIE ZGRANE. Jeszcze bardziej WYTARTE są porównania do „Dziennika Telewizyjnego”, bo TVP pod Kurskim wystarczająco już na nie zasłużyła” – tak, i dlatego będziemy przegrywać z łopatologiczną prymitywną propagandą – oni nie mają takich skrupułów – będą powtarzać, nawet jak nie wypada, jak jest zgrane, jak nic nie wnosi , nawet jak to obelga – i do działa. Działa na emocje jak cholera.

 8. He who pays the piper calls the tune…

css.php