Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

7.12.2017
czwartek

Na marginesie rekonstrukcji. Dlaczego to tyle trwa?

7 grudnia 2017, czwartek,

Intensywnie nie zgadzam się z tezą, że rekonstrukcja ma coś przykryć i dlatego tyle to trwa.

Zwolennicy tej tezy – którzy raczej nie przepadają za PiS – uważają, że przedłużające się zamieszanie ma odwrócić uwagę od zamachu na sądy i ordynację wyborczą.

Teza ta, aczkolwiek chwytliwa, ma pewien minus. Nie uwzględnia ona faktu, że dla wyborców PiS zamach na sądy nie jest zamachem na sądy, lecz reformą sądownictwa, a zamach na ordynację nie jest zamachem na ordynację, lecz zaprowadzaniem porządku w PKW.

Natomiast rekonstrukcja to w oczach zwolenników PiS ruch kompletnie niezrozumiały, atak na najlepszą premier ćwierćwiecza i zastąpienie jej cokolwiek podejrzanym gościem z milionami na koncie i hipoteką obciążoną banksterstwem oraz kontaktami z PO. W tle są spekulacje o chorobie Jarosława Kaczyńskiego, plotki o dymisjach ministrów i coraz ostrzejszych konfliktach za kulisami.

Dlatego wciąż nie rozumiem, dlaczego to tyle trwa. Oraz kiedy i z jakich powodów Mateusz Morawiecki zastąpił Jarosława Kaczyńskiego w roli zmiennika Beaty Szydło.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. W pudelku.pl pisali, że kot prezesa ma kłopoty zdrowotne i aktualnie pierwszą polską racją stanu i zmartwieniem prezesa jest wybór następcy z Atlasu Kotów.

    Rekonstrukcja nierządu może sobie poczekać. W końcu, czy szef czy szefowa stoi na czele nierządu nie ma większego znaczenia.

  2. No i właśnie zastąpił – czyli spekulacje co do zdrowia prezesa trafne. Pod jego nieobecność Szydło nie dałaby rady utrzymać w ryzach kandydatów na delfinów. Ale to już w takim razie obserwować będziemy powolny zjazd PISu w dół.

  3. Trwało.

    Szydło powróciło do worka.

css.php