Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

9.10.2017
poniedziałek

Czy leci z nami premier

9 października 2017, poniedziałek,

Minął tydzień od wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla „Gazety Polskiej”, w którym szef PiS zaoferował Andrzejowi Dudzie targ: w zamian za odpuszczenie polityki wewnętrznej dostanie politykę zagraniczną. Kaczyński – będąc poza rządem, formalnie z pozycji szeregowego posła – proponuje polityczną umowę rządu z prezydentem. Pytanie, czy uzgodnił to z Beatą Szydło, należy do kategorii retorycznych.

Ale pani premier nawet nie skomentowała tej oferty. Znalazła czas na gratulacje dla polskich piłkarzy, wsparła krucjatę różańcową, złożyła rutynowy hołd Kaczyńskiemu („Gratulując wszystkim Polakom, pragnę przede wszystkim podziękować liderowi naszego środowiska premierowi Kaczyńskiemu za upór oraz determinację, z jaką walczył i prowadził obóz dobrej zmiany do zwycięstwa. Dziękuję, że jest on dziś gwarantem stabilności i jedności politycznego zaplecza dla rządu”) i podzieliła się z nami swoimi kłopotami ze wzrokiem („nie dostrzegam złych relacji między prezydentem a szefem MON”).

To niesamowite, jak bardzo można nie istnieć, będąc premierem. I to premierem w państwie, w którym szef rządu jest tak silnie umocowany.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się wczoraj, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 43 proc. wyborców, a na Platformę Obywatelską 21 proc. – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public przeprowadzonego dla „Faktu”. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie: Kukiz‘15 z poparciem 13 proc, Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 7 proc. respondentów i PSL, które poparłoby 6 proc.

 2. „Niesamowite..!!!”
  rzeczywiscie… biorac pod uwage, ze PiS-owi jedynie przybywa a Pani Premier jest w czolowce zaufania do politykow, na drugim miejscu za Prezydentem.

  Niesamowitego Schetyny czy Petru trudno szukac.

 3. Dla poszukiwaczy niesamowitosci:
  https://twitter.com/CBOS_Info/status/903531259149811713/photo/1

  Prosze zobaczyc gdzie sa pompowani przez POLITYKE i „wszystkiemedia” przywodcy opozycji…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Proponuje przyjąć wreszcie do wiadomości, ze karty rozdaje Jarosław Kaczyński jako jednoosobowy lider Prawa i Sprawiedliwosci i z nikim nie musi uzgadniać swoich posunięć, a już z pewnoscią nie z niejaka pania Szydło. Jego pozycja przewyzsza w ten sposób pozycję I sekretarza KC PZPR za PRL-u, gdyż tam prócz I sekretarza byli jacys inni sekretarze:))) Nagminnie wszyscy komentatorzy usiłują interpretować to, co dzieje się w Polsce, w kategoriach wypaczeń demokracji parlamentarnej. A ja proponuje zapomnieć, ze jeszcze niedawno był tu taki ustrój, a do tego funkcjonowało państwo prawa

 6. Im bardziej się zagląda do słoika, tym radziej nie ma tam Szydło Beaty.

 7. Ale z ubolewaniem informuję ,że pan Prezes do historii nie przejdzie.Otoż misja wodza dla stworzenia prawdziwego Polaka ,patrioty i katolika będzie miała swoich historycznych bohaterów.Misja rozpoczęła się od podzielenia narodu na gorszy i lepszy sort.A ludzi na kolory ,pochodzenie ,wiarę i inne jakże niegodne nas różnice.Pierwszy bohater przejdzie do historii za walkę z siłami przyrody i zagładę kornika.O prawidłowe wychowanie i naukę teokratyczną zadbała z sukcesem pani z Wałbrzycha.4 sort pogonił geniusz z Legionowa ,do umierania z nieleczonych chorób z braku keszu.Nie kupowanie sprzętu wojskowego, to domena fana rewolucjonisty komunistycznego z Kuby.Bój o zdrowie dla staruszków toczy potomek hrabiów zasłużonych i mniej zasłużonych dla Ojczyzny,z wiadomymi obietnicami .NO i pozostał do załatwienia problem ,którego by nie wymyslli ,ci Monty Pytona ,Otoż.toczą bój przyjaciele ..Który z nich bardziej może łamać prawo i Konstytucję ?I jeden z nich przejdzie do historii.Dlatego żal prezesa ,a o z apamiętaniu czynów pani premier ,lepiej nie mówić .Nie spęłniły się bowiem zapowiedzi Lenina ,na którego powoływał się brat w pracy naukowej,że będą nami rządzić kucharki.

 8. Szeregowy poseł Kaczyński wychodzi przed szereg.

 9. Jak ostatnio leciałem samolotem to Pani premier tam nie było.

 10. Tanaka
  Nie stać jest ciebie na coś oryginalniejszego?

 11. Szanowny Panie Redaktorze!
  Po zadaniu retorycznego pytania w tytule Pańskiego artykułu: „Czy leci z nami premier?” na samym końcu stwierdza Pan: „To niesamowite, jak bardzo można nie istnieć, będąc premierem. I to premierem w państwie, w którym szef rządu jest tak silnie umocowany.”
  Otóż jest Pan w „mylnym błędzie”. Oczywiście p. Premier leci z nami, jako szefowa stewardes i stewardów! Jej zadaniem jest informowanie pasażerów (w tym przypadku nas obywateli), co myśli, i co zamierza KAPITAN, wtedy, gdy On uważa, takie pośrednictwo za konieczne. Obowiązkiem szefowej personelu pokładowego (stewardes i stewardów) jest też chwalenie KAPITANA i jego zamiarów i poczynań, tak aby wzbudzać nasze pasażerskie zaufanie do Niego a jeśli się da to nawet bezkrytyczną miłość do Niego. Nie posiada ona jednak jakichkolwiek uprawnień decyzyjnych!
  Panie Jacku, NH (9 października, godz. 21:14)!
  Tak rośnie to sondażowe poparcie dla PiS i akolitów. Może więc osiągnie taki poziom, jak niegdyś tj. ponad 80% a nawet ponad 90%. A nie pomyślał Pan, że może te sondaże powstają wedle leninowskiej zasady wyborczej, która kończy się: „wygrywa ten, kto liczy głosy!”.
  PS. Pod poprzednim wpisem Redaktora – Gospodarza zamieściłem spóźniony komentarz na temat Powstania Warszawskiego, którego jako chłopiec byłem biernym uczestnikiem, który z trudem uszedł z życiem, z tego „zwycięstwa moralnego”.

 12. Przedziwne jest to zatroskanie nad ciezkim losem Beaty Szydlo…
  a jak PiS realizuje swoj plan i zapowiedzi wyborcze i jak tasuje karty, wyznacza role ?…
  A no w sposob skuteczny.

  I fakt, ze rozdaje karty Kaczynski i to dziala – to jedyna istotna informacja.

css.php