Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

22.09.2017
piątek

Notka dla miłośników teorii spiskowych

22 września 2017, piątek,

Piszę tę notkę na gorąco, jeszcze przed spotkaniem Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą, więc nie wiem, jak rozwinie się dzień. Na razie rozwija się nader interesująco.

Uwaga porządkująca na wstępie: są tacy, którzy wierzą, że zainteresowanie podwładnych Zbigniewa Ziobry Michałem Królikowskim pozostaje bez związku z faktem, że Michał Królikowski współpisał ustawę tegoż Ziobrę osłabiającą oraz krytykował poprzednią ustawę Ziobrę wzmacniającą. To nie jest tekst dla takich ludzi. Apeluję o trochę wiary w teorię spiskową.

Jak z tego punktu widzenia wyglądają sprawy?

1) Mamy wojnę Ziobry z Dudą.

2) Mamy wojnę Antoniego Macierewicza z Dudą.

3) Mamy zapewnienia o porozumieniu Kaczyńskiego z Dudą.

Na dłuższą metę to nie do pogodzenia. Nie będzie PRAWDZIWEGO porozumienia Pałacu z Nowogrodzką, jeśli prezes nie zdyscyplinuje ministrów. Bo cóż prezydentowi po zapewnieniach, że Kaczyński szanuje jego z nagła nabytą podmiotowość, jeśli potem podwładni Kaczyńskiego sobie po prezydencie hasają jak chcą? Skądinąd osobiście niespecjalnie wierzę w zgodę prezesa z prezydentem, choćby z uwagi na brak zaufania, skonfliktowane otoczenia i rozbieżne interesy.

Sprawy zaszły tak daleko, że jedynym akceptowalnym przez Dudę rozwiązaniem byłyby dymisje Ziobry i Macierewicza. To zaś pociągnęłoby za sobą wojnę na prawicy i PiS mógłby zapomnieć o samodzielnej większości.

Ale brak kary dla ministrów oznacza konflikt z prezydentem, który przyniósłby efekty bliźniacze do wojny z jastrzębiami.

Jakimś wyjściem byłaby dymisja premiera i budowa nowego rządu, ale to też byłaby niełatwa operacja. Pośrednie rozwiązania – wymuszenie pojednawczych gestów Macierewicza i Ziobry wobec Dudy – pomoże tylko na krótką metę.

Kaczyński, mimo doskonałych sondaży, znalazł się w trudnej sytuacji. Prezydenckie weta obudziły w obozie władzy demony ambicji. Zjednoczona prawica rozłazi się w szwach.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Sprawa wygląda banalnie,i wcale nie jest to stwierdzenie że istnieje jakaś wojna na prawicy,ba gdyby nawet,to lud pisowski kupi KAŻDĄ brednię która wyjaśni „nieporozumienia” w obozie władzy.Dla ludu pisowskiego najważniejsze jest 500+,KK,że nie wpuszczamy uchodźców itp. Wojenki na górze odbierają jako wrogą propagandę PO,N, czy innej totalnej opozycji.

 2. No ale, dwie gąski już przydreptały od Kukiza do prezesa, dwie gąski wiosnę czyniące. Może z czasem uciuła się większość potrzebna do odrzucenia prezydenckiego weta. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi- prezydent będzie mógł wetować ratując swą uśmiechniętą szeroko twarz, a prezes z jeszcze szerszym uśmiechem będzie zmieniał dalej nasz kraj na lepsze…

 3. Daj Boże!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Teorie spiskowe zastępują w XXI wieku literaturę piekną .
  Jest jeszcze inna mozliwość . Profesor tworzący nowe przepisy, chciał tak ustawić prawo, aby uprzedzić możliwości jego stosowania w stosunku do tych osób, które prały brudne pieniądze.
  Każda transformacja własnościowa jest jest jedną wielka pralnią dla miłujących demokrację i wolność banksterów.

 6. Nietykalni. Kasta. Jak sędziowie uczynili z Polski państwo bezprawia. Do piekła, za krzywdy Polski i Polaków

 7. Porozumienie miedzy prezesem a prezydentem kolejnym etapem konfliktu czyli
  absurd i pełen dysonans poznawczy jako uprawniona metoda dziennikarstwa

 8. Macierewicz nie podporzadkuje się dyktatorowi. Ziobro zaś tez dostał wolna rękę. W ten sposób gen. Kraszewski i Królikowski są całkowicie lu b częściowo załatwieni. Przyjdzie kolej na Szczerskiego i Łapiński ego. Duda będzie ostatecznie osaczony.

  Gdyby Duda staną okonie i wetowac wszystko jak leci to stałby się bohaterem i opozycji i większości Polaków. Ma grubo wyższe notowania niż Kaczynski. Ale Duda za glupi, jest szmatą i nie dorasta do pięt Konradowi Wallenrodowi

 9. Na razie Opatrzność ustawia pionki na szachownicy. Boże igrzyska już wkrótce.

css.php