Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

14.09.2017
czwartek

PiS zapłaci za billboardy więcej, niż myśli

14 września 2017, czwartek,

Przypomina się przy okazji afery billboardowej stary dowcip.

– Chłopcy, nie sikajcie do basenu.
– Ale wszyscy wokół sikają.
– Ale tylko wy z trampoliny.

Utwierdzam się w przekonaniu, że skandal z tą kampanią w ostatecznym rozrachunku będzie kosztował PiS więcej niż te kilka czy kilkanaście milionów złotych (na dokładne rachunki przyjdzie nam jeszcze poczekać). Żadna partia nie doiła spółek tak ostentacyjnie, jak czyni to PiS.

Stała się przy tym rzecz dziwna – opozycja wyprowadziła kilka celnych ciosów, powstał dobry spot PO. A PiS się gubi, czego znakiem jest chaos informacyjny.

„Ani rząd, ani PiS nie ma nic wspólnego z kampanią billboardową dotyczącą sądownictwa” – powiedział wiceminister sprawiedliwości (i członek klubu parlamentarnego PiS) Michał Wójcik.

„Rząd RP musiał podjąć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby tę histerię zrównoważyć i uspokoić. Poza tym wszystko jest zgodne z prawem, fundacja narodowa jest od tego, aby jedną z najważniejszych spraw narodowych podjąć” – ogłosił wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Uprzejmie proszę stosowne czynniki o wyjaśnienie, kto kłamie: wiceminister sprawiedliwości czy wicemarszałek Sejmu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Kłamią obaj. Rząd wymyślił kampanię, żeby histerię nakręcić.

 2. „PiS zapłaci za billboardy więcej, niż myśli”

  Myli się Pan niestety. „Ciemny lud” po pierwsze tego nie rozumie, a po drugie nawet jak zrozumie to nie potępi. Jeśli PiS-owcy będą bezczelnie, na widoku doić państwowe spółki do własnych kieszeni to może coś się będzie działo.

 3. Na youtubie też zaczęła się kampania.

  Robi to Kaczyński, którego minister umorzył w 2007 700tys PLN długów z czasów PC

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Niestety,
  w tym temacie PiS wszedl w buty Platformy…i oby jak najszybciej z tego sie wycofal.

  „Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju – przewodniczący rady Leszek Balcerowicz, polityk Unii Wolności, członek rady Tadeusz Syryjczyk polityk Unii Wolności, członek rady Łukasz Wejhert, syn byłego właściciela TVN. Do FOR, Orlen, PZU i KGHiM przekazali 19 milionów złotych, na kampanię promującą Euro 2012 w Polsce. Fundacja FOR zleca, bez przetargu, przygotowanie serii spotów i bilbordów wybranej przez siebie firmie. Tak się cudownie składa, że firma reklamowa należy do senatora PO Misiaka, a komu ta wersja nie pasuje, to może sobie podmienić na firmę żony Grzegorza Schetyny…”

 6. „Utwierdzam się w przekonaniu, że skandal z tą kampanią w ostatecznym rozrachunku będzie kosztował PiS więcej niż te kilka czy kilkanaście milionów złotych”

  Od dwóch lat po każdym potknięciu PiS komentatorzy z obozu PO utwierdzają się w przekonaniu, że teraz to już na pewno PiS się skończy, a przynajmniej wyraźnie straci poparcie. Po czym okazuje się, że w kolejnym sondażu PiS znów ma dwa prawie razy więcej niż PO i Nowoczesna razem wzięte.

  Nie wiem, czy komentatorzy z obozu PO naprawdę są tak oderwani od rzeczywistości, czy też muszą tak mówić i pisać, bo wymagają tego od nich pracodawcy. Z mojej pozycji szarego obywatela widać doskonale, dlaczego PiS ma takie notowania, i wcale nie chodzi o „pińcet”. O prawdziwych przyczynach sukcesu PiS i upadku tzw. opozycji piszą od dawna niezależni blogerzy i anonimowi internauci również na forach Polityki. A „zawodowi” komentatorzy z obozu PO dalej nie wiedzą o co chodzi. A może tylko udają, że nie wiedzą?

 7. Pan wrócił ojczyzną dojną? Tylko dla panów.

 8. Panie Falicz,

  Promocja wydarzenia sportowego dużej rangi (EURO 2012) jako czegoś, co mogło dać poczuć ludziom, że łączy ich jakaś pasja (w czym tkwi ziarenko „obywatelskości” tego bezwładnego społeczeństwa), to chyba jednak coś inne niż pichcenie żałosnej propagandy partyjnej.

 9. „Żadna partia nie doiła spółek tak ostentacyjnie, jak czyni to PiS” Mamy jakiś dowód tej hipotezy? Czy to po prostu ot takie redaktorskie „eciepecie?

 10. To już pogrom! Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 19 proc. poparcia, Kukiz’15 – 8 proc.; 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna, a 5 proc. PSL

css.php