Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

5.05.2017
piątek

Dziesięć naiwnych pytań po nartach w Zakopanem

5 maja 2017, piątek,

Żadne inne znane mi miejsce na Ziemi nie rodzi tylu pytań, co Zakopane. Tu jest inaczej niż wszędzie, jakby to miasto nie było, jak się zwykło mówić, zimową stolicą Polski, tylko centrum obcej i wrogiej Ziemianom cywilizacji.

 1. Dlaczego nie można kupić trzydniowego skipassu? Jednodniowy można, dwudniowy można, a trzydniowego nie można? Sześciodniowego zresztą też nie.
 2. Dlaczego na koniec drugiego dnia obowiązywania skipassu nie można go przedłużyć? Albo kupić jednodniowego na kolejny dzień?
 3. Dlaczego nikogo – policji, kontroli podatkowej itp. – nie interesują biznesy parkingowe w Kuźnicach? Jednego dnia parkowanie kosztuje 30 zł z dowozem pod kolejkę, następnego dnia pani mówi, że cena wzrosła do 40 zł, za to dowozu już nie ma. Paragonu też nie ma. Niczego nie ma.
 4. Dlaczego skipass – jak w normalnych ośrodkach – nie jest jednocześnie biletem skibusowym?
 5. Dlaczego bilety na kolejkę można kupować albo w trzygodzinnej kolejce albo w dziesięciominutowej kolejce za jakieś 10 zł więcej?
 6. Dlaczego na nabytych w ten sposób skipassach pani pisze flamastrem konkretną godzinę wjazdu, skoro nikt tego potem i tak nie sprawdza?
 7. Dlaczego ratrak ubija jedną dziesiątą stoku?
 8. Dlaczego skipassy nie tanieją znacząco po zamknięciu Goryczkowej, gdy zostaje Gąsienicowa?
 9. Dlaczego nie dość, że restauratorzy uważają, że fajnie jest jeść przy kapeli góralskiej, to jeszcze w dniu jej występu każdy musi dopłacić parę zł do rachunku?
 10. Dlaczego mimo wszystko chce się tam jeszcze wracać?

received_10208867678997178

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. No właśnie. Chcącemu nie dzieje się krzywda…

 2. Dlaczego niektórzy chcą tam wracać to nie rozumiem. Byłem tam raz w życiu i stwierdziłem, że więcej tam się nie pojawię. Do jazdy na nartach i snowboardzie jest o wiele więcej ciekawszych miejsc.

  A co do reszty punktów to nie mam pojęcia, ale w naszych górach to się dopiero nie dawno zaczęło zmieniać

 3. Kamieni kupa panie. Typowe zdzieranie na chama. W zimie Zakopane w lecie smierdzace stancje nad zimnym i brudnym Baltykiem. Jak zyc…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Piniondze, piniondze, dutki dawać

 6. Jestem tego samego zdania co @Sfinkster, jest to rejon dla narciarskich i turystycznych masochistow, dla których przyjemnością jest bycie wydymanym na każdym kroku. Byłem narciarsko w bardzo wielu miejscach, z Kaukazem włącznie, ale tego co się dzieje w Zakopanem nie ma nigdzie. To, co pisze Gospodarz o kuźnickim parkingu, jest dla mnie kwintesencją atmosfery w tatrzańskiej stolicy. Jakiś dramatyczny kompleks biedy, której już tam dawno nie ma. Tam po prostu nie istnieje cywilizacja, tylko jazda po ceprach. Jakże inaczej jest zaraz na południową granicą. Jak miło i bezpiecznie spędza się czas w Bieszczadach. Strzeżone parkingi na początku szlaków, za normalną cenę. Nigdzie poczucia, że się jest wykorzystywanym, raczej przyjemność bycia goszczonym. Niestety jakiekolwiek wejście cywilizacji nawet w formie administrowania kolejką linową, jest torpedowane z góry i to jeszcze przy pomocy przyjaznych władz centralnych. A niech się babrzą w tym swoim grzęzawisku…

 7. Bo Polacy lubią być traktowani z kopa…
  A w Austrii jest taniej, lepiej i nikt narciarza nie poniża…

 8. Od dawna omijam Zakopane, i dobrze mi z tym. A kiedyś często tam bywałem.

 9. Kto powiedział że sie tam chce wracać ?Moja noga w (Tfu)Zakopanem już nie postanie.Okolice może i piękne ale ta pazerność i chamstwo tubylców jest obrzydliwe.Na tyle obrzydliwe że przeslania piękno okolic.Ja mam same złe wspomnienia z kilku pobytów w (Tfu)Zakopanem.Zdzierstwo ,chamstwo na każdym kroku i stoku.Znam lepsze miejsca!

 10. Zawsze będziecie dostawać w dupę, bo to lubicie. O czym świadczy ostatnie pytanie.

 11. Poprawi się, gdy ludzie w końcu przestaną tam jeździć.

css.php