Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

19.04.2017
środa

Ubekistan sprzątnął Petru i inne odkrycia

19 kwietnia 2017, środa,

„Gazetę Polską” wypełniają teksty ciekawe, ciekawsze i te poza skalą. Perłą w tej ostatniej kategorii jest felieton Jerzego Targalskiego „Kto kogo rozliczy”, będący ozdobą bieżącego numeru tego coraz mniej niestety poczytnego periodyku.

„Na przełomie września i października ub. r., w ogródku kawiarni w Żywcu wysoki weteran MSW zapewniał niższego rangą przedstawiciela resortowej rodziny: >>Za rok to już się skończy<<”. Można z tego wnioskować, iż próba ostatecznego obalenia rządu nastąpi po Świętach” – analizuje Targalski.

Co było wstępem do próby obalenia rządu? Obalenie Nowoczesnej, co wiemy także dzięki Targalskiemu: „Wstępem była decyzja bezpieki o likwidacji Nowoczesnej”. Po likwidacji Nowoczesnej przyszedł czas na „psychologiczne uderzenie sondażami”.

Następnie – trzymacie się jeszcze jakoś moi biedni czytelnicy? – „Ubekistan pogroził ustami profesora Śpiewaka”, że „PiS-owcy zostaną wycięci”, co miało według Ubekistanu przestraszyć i zdemobilizować przeciwnika.

Reszta felietonu Targalskiego nie oferuje nawet tych pozorów logiki, którą dają niekiedy paranoiczne teksty i w które obfituje pierwsza połowa artykułu. Autor zerwał więzy z gramatyką i, uwolniony od brzemienia reguł polszczyzny, pisze tak: „Zaczęło się więc kunktatorstwo, dostosowywanie się i udawanie w złudnej nadziei, że jak się będzie potulnym, zachowa się wokół siebie bezpiekę, a niektórzy zaczęli nawet słać listy z przeprosinami do WSI, to pozostaną na stanowisku, trzeba tylko wyrzucić za burtę groźnych dla Targowicy i Ubekistanu”.

Mamy, coraz bardziej bezradni, do czynienia z ciągiem luźno powiązanych słów, jakby autora poza rozumem opuścili także redaktorzy i dział korekty.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. To miłe, że brukowca, którego przysiągłem sobie nigdy nie wziąć do ręki mogę sobie obszernie poczytać w Polityce.

 2. Tjaaa…ta ubecja gdyby nie ona to co by tłumaczyło te wszystkie akty nieudacznictwa.
  Co do Petru – to wykończył się sam. I to nie wycieczką na Maderę bo przeca jako człowiek, na dodatek jadący za swoje miał do tego prawo ale kłamstewkami w tej sprawie. Zwyczajnie wystarczyło: będziemy protestować rotacyjnie etc. – tak się między sobą umówiliśmy i byłoby po sprawie. Jednak nie – mataczenie uznano, że będzie lepsze

 3. Szanownego Autora dział korekty również nieco zaniedbał. Ach, te złośliwe przecinki!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Śpiewak ustami ubekistanu. ok …
  Targalski to jeszcze za 20 lat będzie z sb, wsi i innymi resortowymi mężnie walczył. I w miarę upływu czasu, wbrew prawom biologii i logiki, resortowych będzie przybywało i walka będzie coraz ostrzejsza

 6. Nie czytuję „Gazety Polskie”, szkoda czasu.

 7. Pan Targalski z Gazety Polskiej twierdzi, że Nowoczesną likwiduje bezpieka. Co jest wstępem do próby likwidacji rządu.
  Całkowicie odmienną opinię przedstawia red.Michalkiewicz, cytuję :
  „Dostrzegam tu podobieństwo z Nowoczesną sprytnego pana Rysia w Polsce, którego podejrzewam – podobnie zresztą jak i tę całą jego partię – że jest wydmuszką starych kiejkutów, którym Amerykanie w roku 2015 postawili warunek, że wciągną ich na listę „naszych sukinsynów” pod warunkiem, że pokażą czego potrafią dokazać na politycznej scenie tubylczego bantustanu. Tedy stare kiejkuty się uwinęły i z dnia na dzień utworzyły Nowoczesną. Jeszcze pan Rysio nie zdążył otworzyć ust, a naród już obdarzył i jego i jego partie 11 procentami zaufania. Taki widok musiał przekonać Amerykanów, że warto starych kiejkutów mieć u siebie pod kontrolą, niż żeby hulali gdzieś samopas, ale nie o to w tej chwili chodzi, bo warto zatrzymać się nad wyjaśnieniem przyczyn błyskawicznej popularności Nowoczesnej. Ten fenomen można wyjaśnić tylko na gruncie mojej ulubionej teorii spiskowej według której konfidenci Wojskowych Służb Informacyjnych dostali rozkaz: W prawo zwrot! Do pana Rysia odmaszerować! – i już jest i partia i 11 procent zaufania.”
  Trudno się połapać w zawiłościach polskiej polityki. Czyży „wiecznie żywa” bezpieka rozpoczęła „likwidację” samego likwidatora bezpieki?

 8. Gdzież jest ten Ubekistan, może koło Uzbekistanu?

 9. Towarzysz Targalski, dziś przewielebny endek, jak zwykle w formie.

css.php