Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

10.04.2017
poniedziałek

Ofiary lepszego i gorszego sortu

10 kwietnia 2017, poniedziałek,

Tradycja piękna sprawa, choć nie każda. PiS pielęgnuje zwyczaj segregacji ofiar katastrofy smoleńskiej i choć historia się powtarza, to niełatwo do niej przywyknąć, zwłaszcza, gdy rzecz dzieje się w Kancelarii Premiera z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej.

Została tam odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona trzem osobom: Lechowi Kaczyńskiemu, Zbigniewowi Wassermannowi i Przemysławowi Gosiewskiemu.

Jaki był klucz doboru nazwisk? Bliskości z Jarosławem Kaczyńskim? Rozmawiałem przed chwilą z Barbara Nowacką, córką byłej wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej, która – tak samo jak Gosiewski – zginęła w katastrofie. O uroczystościach w Kancelarii dowiedziała się dziś z telewizji.

Okazuje się, że ofiary też są lepszego i gorszego sortu. Naprawdę PiS wszedł na moralne wyżyny.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 22

Dodaj komentarz »
 1. Szacki, kłamliwy lewacki lemingu. Czas ucieka, piekło czeka

 2. Mnie dziwi, że ktoś się jeszcze dziwi i na te bzdety reaguje.

  Polska jest ich prywatną własnością, więc mogą sobie ze swoją własnością robić co chcą. Co taki bezpartyjny jak ja może przeciwko temu zrobić? My bezpartyjni nie mamy prawa do udziału w wyborach, więc partyjni mogą nami pomiatać jak chcą, a my możemy tylko złorzeczyć i się temu przyglądać.

 3. Kaczyński już ledwo chodzi, a jeszcze bruździ w sprawie smoleńskiej. Zamiast ciągłego knucia intryg, poszedłby lepiej na spacer, wiosna w pełni.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Bóg wszystkich potraktował równo. Nie zbadane są wyroki boskie dlatego w ramach siermiężnego katolicyzmu w Polsce jest tylu wątpiących.A powinni pytać proboszcza za jakie grzechy lecący przeszli na drugą stronę lub zostali męczennikami za grzechy tych na ziemi.Jako ostrzeżenie dla śmiertelników.Skoro śmierć prowadzi do zbawienia to kaca moralnego mają żyjący bez wyróżnienia śmiercią.Tak sobie myślę,że tchórzostwem politycznym jest barak pytań Dudy do Boga za co. Bóg wydaje wyroki nie wymagające ogłoszenia dla swojej skuteczności. Bóg daje i zabiera czemu IPN nie przeczy.

 6. Gdy kraje zachodnie, szczególnie USA ujawnią materiały pokazujące, w jakim momencie doszło do katastrofy, to będziemy bliżsi wyjaśnienia tej tragedii. To by jednak wymagało ujawnienia materiałów z obserwacji satelitarnych przez Amerykanów

 7. Koszmar to mało powiedziane!
  Czy Ci ludzie nie mają w ogóle uczuć?! Jak można robić takie rzeczy?! Jeśli Kaczyński jest wierzący, skończy w polskim kotle w piekle. Tak wielkiej krzywdy – dzieląc współplemieńców na lepszy i gorszy sort – żaden bóg mu nie daruje! Ten człowiek jest czystym złem.
  Marzy mi się, by był wierzący 😉

 8. Ad. Wojciech Szacki
  Proszę nie reagować na prostackie zaczepki. Świrów w przestrzeni publicznej mamy, niestety, sporo, sekciarzy również. Proces uruchomienia szarych komórek dla niektórych jest za trudny ;(
  Dobrą robotę Pan robi i to jest najważniejsze 🙂 Celne są Pańskie komentarze i proszę o kolejne…

 9. Ludzie mówią,że wrak pójdzie na medaliki z wiadomą podobizną po 100 zł.Tak sobie myślę,że relikwia po Małym Rycerzu to prawie relikwia świętych przywożona z Ziemi Świętej.

 10. Dziwie sie takiej mlodej pannie Wasserman, ze idzie bezmyslnie w pierwszym szeregu smolenskiej sekty. Wydaje sie rozumna wiec przyjdzie kiedys opamietanie. No i gdzie sie schowa? W mysia dziure?
  Mam nadzieje, ze za pare lat wrocimy do tych nazwisk i beda zadane odpowiednie pytania.

 11. Był zamach. Rosjanom trudno było znieść fakt, iż Lech Kaczyński podjął próbę zintegrowania prezydentów Europy Środkowej przeciwko Rosji, w związku z jej inwazją na Gruzję. Wielką winą Donalda Tuska jest to, że oddał śledztwo Rosjanom. Doprowadzili je do stanu, w którym szansa na wyjaśnienia sprawy jest naprawdę niewielka. Dzisiejszy przewodniczący Rady Europejskiej za wydarzania dotyczące katastrofy smoleńskiej powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

 12. Ile katolicki PiS miałby posłanek
  gdyby katolik Gosiewski miał 5 kochanek?

  Odp: 6
  5 katolickich kochanek katolika Gosiewskiego plus 1 katolicka żona.
  A to Wolska właśnie.

 13. @Jacek NH Hallo Jacusiu a co jest w tym artykule tak kłamliwe go,co cię tak zbulwersowało,że stać cię było na komentarz mocno wątpliwej jakości ?

 14. Na czym polega kłamliwość p.Szackiego?
  „Szacki, kłamliwy lewacki lemingu. Czas ucieka, piekło czeka”

 15. Od pielęgnowania przez PiS zachowaj nas, Panie.

 16. ~do Jacka, NH
  Przyczyny wypadku TU 154 zostały dokładnie wyjaśnione. Jeśli ktoś nie uciekał z lekcji fizyki, ma pewną dozę wiedzy, by to zrozumieć. Ale zawsze będzie odsetek ludzi wierzących w teorie spiskowe,zgodnie z zasadą „ciemny lud to kupi” ….. niestety.

 17. Jacku NH, psychopatyczny pisowski trollu, na ciebie czekaja tylko kopiejki i ogolna pogarda otoczenia

 18. „Jack” NH za twoje nienawistne wypowiedzi to wlasnie ty zaslugujesz na pieklo, czego jako milosierny” lewak „ci nie zycze .

 19. Uprasza się o niekarmienie trolli. Za pirze i na powietrze świrze!

 20. Une wywiesiły tablice ,bez wszystkich nazwisk ,bo nie wiedziały ,że prezio będzie wieczorem prosił o zaniechanie zemsty i nienawiści.Jeżeli nie każe naprawić błędu ,to będzie oznaczać ,że łgał jak bura suka.

 21. Witam , miałem coś kliknąć/drapnąć , jednak gdy ujrzałem to cudo „Jacku NH, psychopatyczny pisowski trollu, na ciebie czekaja tylko kopiejki i ogolna pogarda otoczenia” stwierdziłem że wystarczy gdy się pod tym podpiszę .

 22. Skoro polski prezydent spieprzył lot to dlaczego polscy katolicy pomawiają Rosjan.Pomawianie bliżniego jest grzechem.Najciemniej pod latarnią. Tak sobie myślę,że przy okazji Smoleńska siermiężni katolicy wyparli się Boga bo wyjdzie na terrorystę podkładającym bomby w samolocie pilnowanym przez Grom.Co nie wyklucza gromu z jasnego nieba nad Smoleńskiem za grzechy.

 23. Poprzedni rzad mial ponad 5 lat na uhonorowanie tablica w URM nawet i wszystkich ofiar katastrofy Smolenskiej.
  Nie zrobil niczego: slownie NICZEGO w tej kwestii.
  NIKT nie zostal upamietniony tablica.

  Dzis pytanie do p.Barbary Nowackiej czemu jej mamy nie ma na tablicy. Dodac tu trzeba na tablicy ktorej bez objecia wladzy przez pis wogole by nie bylo.
  Tablica zostanie pewnie poprawiona.
  Czemu p.Barbara Nowicka nie zostala zaproszona na uroczystosc? Czemu pamiec jej mamy nie uczczona?
  Dla mnie odpowiedz jest prosta: p.Barbara Nowacka calym swoim zyciem politycznym pokazywala jak bardzo dystansuje sie od obchodzenia zaloby po ofiarach katastrofy w sposob w jaki robia to fundatorzy tablicy.
  Nie zaprasza sie do stolu kogos o kim wiemy ze zaraz nas opluje.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

css.php