Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

15.03.2017
środa

Znikający kongres

15 marca 2017, środa,

To może nic nie znaczyć, ale jest jakoś interesujące, że zapowiadany od dziewięciu miesięcy kongres PiS mógłby wystąpić w programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”.

O partyjnym zjeździe pierwszy wspomniał sam Jarosław Kaczyński. 2 lipca 2016 r. powiedział: „Proponuję, by kolejna, podsumowująca także czas naszych rządów tura kongresu odbyła się po roku władzy, czyli przy końcu roku”.

Rok władzy minął, koniec roku kalendarzowego się zbliżał, kongresu nie było, więc w grudniu szefa PiS zagadnęła „Rzeczpospolita”: „Zapowiadał pan, że pod koniec roku PiS zwoła kongres, który podsumuje pracę rządu i postawi mu zadania na kolejny rok. Rok powoli dobiega końca…”, na co Kaczyński odparł: „Mamy to w planach, ale przesunęliśmy to na luty”.

Na początku roku o kongres spytałem Joachima Brudzińskiego; usłyszałem, że zjazd odbędzie się w marcu, co mnie nieco zmartwiło, gdyż obawiałem się kolizji z moimi planami narciarskimi.

Niesłusznie, jak się okazało, gdyż wszystko wskazuje na to, że i w marcu kongresu nie będzie.

Teraz od pewnego Ważnego Działacza dostałem wiadomość: „Troszkę się przedłuża”.

To widzę, ale może budzić ciekawość, dlaczego „się przedłuża” i jak długo będzie „się przedłużało”. PiS nie ogarnął na czas sali? Krzeseł zabrakło? Agencja eventowa nawaliła? A może to nie nieudolność, może – przecież i tego nie można wykluczyć – w grę wchodzi polityka i Kaczyński szykuje na kongres jakąś bombę? Jak to się czasem mówi – gdy nie wiadomo, co powiedzieć – czas pokaże.

W każdym razie, jak się dowiaduję od Ważnego Działacza, kongres będzie, jak go prezes zwoła.

 

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Mnie też zadziwia brak decyzji o kongresie partii. JK na pewno ma do tego powody. Może nie jest pewien swoich wyznawców? Boi się rokoszu?
  Mam w swoim otoczeniu znajomych, którzy uwierzyli w hasła wyborcze PIS-u, dali się nabrać jak większość „ciemnego ludu”. Moi znajomi to inteligentni ludzie, oczytani, otwarci na świat… Żadni rewolucjoniści, bolszewicy. Mieli po prostu nadzieję, że NAPRAWDĘ nastąpi dobra zmian w państwie – poprawione zostaną te obszary jego funkcjonowania, które należało poprawić: zreformować/usprawnić sądownictwo organizacyjnie, stworzyć sensowny program socjalny i prorodzinny, uporządkować obszar prawa pracy, uszczelnić system poboru podatków… Można by długą listę zaniechań i lenistwa Platformy stworzyć.
  Wszyscy oni są przerażeni niszczeniem struktur państwa, nieszanowania Konstytucji i jej bezczelnego łamania; czystkami w wojsku, policji, służbie cywilnej, bezsensownych „reform” w oświacie i szykowanej w sądownictwie…
  Nie tak się umawialiśmy! Nie tak miało być!
  Może i członkowie partii J.K. mają wątpliwości co do kierunku, w którym prowadzi ich prezes? Nie wszyscy są chyba niemoralnymi głupcami, bezwstydnymi karierowiczami! Może po prostu prezes ma świadomość niepełnego zaufania do „swoich”..?
  Oby się opamiętali w tym szaleństwie, bo z tej miłości do ojczyzny i niebywałego patriotyzmu, który wychodzi z nich wszystkimi porami, a jednocześnie bezmyślnego zaufania do Wodza pozwalają na faktyczne niszczenie kraju.

 2. Na kongresie Kaczyński pochwali się swoim zwycięstwem w Brukseli.

 3. Nie tęsknię do żadnego kongresu PiS-u. Po co mi kolejna ciężarówka głupiej propagandy z partyjnego chlewa?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kongresu nie będzie, bo miał służyć ogłoszeniu jedności wodza z narodem, a naród okazał się krnąbrny i w sondażach nie chce poprzeć w większości wodza. I jak z takim narodem robić kongres?

 6. Poprzednie kongresy byly za pieniadze z UE, teraz jest PIS, ZIOBRO na ”muszce”, wiec pewnie termin jest odwlekany. A poza tym, czym sie chwalic?

 7. byc moze radza sie astrologa i ten mowi, ze nadeszly zle czasy

 8. … z moimi planami narciarskimi . Dobre !
  Obiektywnie na 20 .03
  PiS – 29 %
  PO – 27 %
  Obie partie są mi wstrętne . Jednak PiS bardziej .
  Jednak , co daje do myślenia – wyniki gospodarcze PiS ma DOBRE !
  Przychody , pobór VAT . Okazuje się , że wzięcie Polaków za mordę daje jednak wyniki . Szkoda , że w tak katolsko – prymitywny sposób .

  PO też nie miała naszego płaszcza w szatni . Tylko butnie nie mówiła ” nie mam twojego płaszcza , i co mi zrobisz „

css.php