Rząd kręci w sprawie konwencji antyprzemocowej

Z cytatów biblijnych rząd najbardziej przywiązał się do zalecenia Mateusza: „Niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa”. Dowodem niech będzie garść cytatów o konwencji antyprzemocowej.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński, 27 listopada 2016 r., w odpowiedzi na pytanie, czy rząd pracuje nad wypowiedzeniem konwencji: „Nic o tym nie wiem. Kto mógł wydać takie polecenie, jeśli nie ja? Dementuję”.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska, 7 grudnia: „Jestem za wypowiedzeniem przez Polskę konwencji antyprzemocowej”.

Lipiński, 8 grudnia: „Nie wiem, czy wypowiemy konwencję, ale na pewno nie zgodzimy się na zewnętrzną kontrolę”.

Rafalska, 8 grudnia, w odpowiedzi na pytanie, czy rząd pracuje nad wypowiedzeniem konwencji: „W rządzie nie są prowadzone takie prace i na rządzie sprawa konwencji nie stawała. Z tego, co mi wiadomo, takie prace u mnie w resorcie nie trwają i rząd nie zlecał chyba takich prac”.

Lipinski w piśmie do rzecznika praw obywatelskich, 23 grudnia: „Do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania wpłynął 28 listopada projekt wniosku o wypowiedzenie przedmiotowej Konwencji wraz z uzasadnieniem, rozesłany do uzgodnień międzyresortowych przez Ministerstwo Sprawiedliwości”.

Wzorowa komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna oraz nowatorska próba zaprzęgnięcia chaosu w służbę państwu. Chaosu, bo przecież nikt nie śmie podejrzewać najwyższych urzędników Rzeczypospolitej o krętactwo.

Ręce, nie tylko te Mateuszowe, same składają się do oklasków.