Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

2.01.2017
poniedziałek

Petru, mistrz autodestrukcji

2 stycznia 2017, poniedziałek,

Każdemu zdarza się przejęzyczyć, niektórym, jak Ryszardowi Petru, zdarza się nie przejęzyczyć. Takim zapamiętaliśmy go z pierwszego roku bieżącej kadencji, gdy mówił o święcie Sześciu Króli, oznajmiał, że „głowa psuje się od góry”, czy cieszył się, że konstytucja z 3 maja ma się świetnie i wciąż obowiązuje mimo zabiegów PiS.

Liderowi Nowoczesnej mało było jednak tej specyficznej sławy. Nie zakopał swoich autodestrukcyjnych talentów, wręcz przeciwnie, z mocą zabrał się do ich pomnażania, zupełnie jakby strzelanie w stopę było jego postanowieniem noworocznym.

Na Sylwestra poleciał na Maderę w towarzystwie posłanki Joanny Schmidt, a ich zdjęcie z samolotu fruwa po internecie. Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer próbowała tłumaczyć, że „to był krótki wyjazd, który miał na celu załatwienie zaplanowanych spraw”, ale wiele to Petru nie mogło pomóc, katastrofa wizerunkowa stała się faktem.

Nie wnikam w życie prywatne lidera (brzmi to coraz bardziej kpiąco) Nowoczesnej. Wydaje mi się jednak, że żonaty polityk aspirujący do przywództwa opozycji, rozpoznawalny przez 85 proc. Polaków (dane CBOS), powinien przewidzieć, że wspólny wypad sylwestrowy z młodą posłanką, zwłaszcza samolotem, może się zakończyć zdjęciem i że to zdjęcie nie będzie dla niego korzystne.

I że szczególnie głupio wygląda to po deklaracji tego samego polityka, że do 11 stycznia posłom opozycji nie wypada wyjeżdżać na wypoczynek, chyba że na dwa dni.

Bo tak się składa, że sytuacja w Polsce jest tak poważna, że opozycja okupuje salę plenarną Sejmu. I nawet jeśli z równania wykreślimy posłankę Schmidt, to byczenie się na Maderze wciąż wygląda śmiesznie, zwłaszcza że przed chwilą opozycja krytykowała prezydenta za to, że w środku kryzysu wybrał się na urlop.

Petru sam jeszcze nie wie, jak bardzo zaszkodził. Nie sobie, całej opozycji.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 55

Dodaj komentarz »
 1. Pan Petru jest „prezentem” dla PiSu, ale szokuje co innego: JAK taki intelektualnie marny człowiek mógł zrobić taką karierę przy p. Balcerowiczu. Nagle to wszytko inaczej wygląda.
  I można tłumaczyć wyjazd różnie, ale zdjęcie jest niezmiernie wymowne (to spojrzenie pani posłanki 😀 ).

 2. Mam wrażenie że Petru utkwił w latach ’90 ubiegłego wieku.
  Ta fascynacja gospodarczym neoliberalizmem połączona z konserwatywną obyczajowością. Oczywiście konserwatywną obyczajowością dla maluczkich, elita ma inne standardy.
  Świetnie to pokazuje ta fotka: w latach ’90 smartfonów nie było i raczej nikt nie zrobił by zdjęcia, na którym Petru leci samolotem, a maślanym wzrokiem wpatruje się w niego żona (szkoda że cudza).
  Oj, prawicowe trolle mają używanie (ich też nie było 20 lat temu).

 3. No fakt, pan Petru powinien się jakoś ogarnąć. Ale myślę, że jeszcze nie jest całkiem stracony i wróci do pionu. Niestety analogie z biznesem nie zawsze obowiązują w polityce, zwłaszcza jeśli walkę polityczną trzeba prowadzić z ludźmi – prawdopodobnie – chorymi psychicznie. Oczywiście, Petru zawsze wypadnie lepiej od takiego np. Błaszczaka, albo innego Brudzińskeigo Joachima, ale ja nie wiem, czy to jest pocieszenie jakiekolwiek, bo od takiego Błaszczaka to chyba każdy wypada lepiej….

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Znałem kiedyś kogoś, miał takie powiedzenie; „wódka i dupka wykończy nie jednego przygłupka”. Człowiek ten dawno odszedł z tego świata, ale to powiedzenie moim zdaniem idealnie pasuje do „przywódcy” opozycji. Podane przykłady przejęzyczeń(czyt. głupoty) i ostanie jego zachowanie, wyraźnie wskazuje, że jego IQ jest dużo poniżej średniej krajowej.

 6. Jeżeli Petru nie przedstawi teraz filmu dokumentalnego o tym, jak razem z tą panią, zapięci po samiuśką szyję, przez dwa dni na Maderze pomagali pielęgnować trędowate dzieci – to czarno widzę 🙂

  Eh ta nieznośna lekkość bytu, co niejednego Ryśka już zgubiła. Będąc politykiem trzeba niestety udawać, że się samego siebie traktuje poważnie. Bez tego elektorat nie uwierzy, że jest poważnie traktowany przez Ryśka.

 7. A czy młodej Kaczyńskiej zaszkodziły jeszcze bardziej szokujące prawicową moralność poczynania? Odpowiadam: nie. Jest wręcz ubóstwiana przez środowiska prawicowe. A to, że zaszła w ciąże akurat nie ze swoim mężem jest po prostu nieistotnym potknięciem. Cóż w sypialniach też bywają progi i śliskie podłogi. Poczekajmy, co na to powie żona Petru.

 8. Idę o każdy zakład, że ten news i fotka to kolejny element wojny hybrydowej Putina!

 9. To prawda. Po przyjeździe będzie musiał publicznie rozplątywać swoje życie
  aby oddalić oskarżenia ,że oszukuje rodzinę. Trochę może mu pomóc ostre cięcie i
  jasne postawienie sprawy ,żeby tego nie ciągnąć.
  Ale przeciwnik nie będzie miał litości.
  Trudno znaleźć usprawiedliwienie dla kogoś, kto w takim stopniu może stracić
  rozum przez romans.
  Chociaż prezydent Francji, władający guzikiem atomowym, zrywał się nocami ochronie
  i na motocyklu podążał za miłością.
  Zaczynam doceniać Schetynę. Opatrzył się ,mówią ,że nie ma charyzmy.
  Ale trudno znaleźć jakiś większy błąd w jego postępowaniu przez tyle lat w polityce.

 10. Zawsze mówiłam, że .Nowoczesna to przede wszystkim fantastyczne kobiety, potem długo nic i dopiero Ryszard Petru. Przyszłość demokracji zależy do kobiet.

 11. @antónio

  „Chociaż prezydent Francji, władający guzikiem atomowym, zrywał się nocami ochronie
  i na motocyklu podążał za miłością.”

  Nie na motocyklu, tylko na skuterze i nie za miłością, tylko za du.. żym niedomówieniem!

 12. Ja myślę że na przykład Pani Lubnauer, Pani Gasiuk-Pihowicz, Pani Scheuring-Wielgus, Pan Szlapka faktycznie sa trochę sprytniejsi w wywiadach. Jeśli Pani Lubnauer mówi, można spokojnie czekać i się cieszyć jak fajnie rozmontuje PiS, rzetelnie atakuje i przekonuje. Może wyniki w sondażach bylyby lepsze bez Petru. Też nie normalne że na stronie http://www.Nowoczesna.org na „dzien dobry” widać Petru 6 razy ale Pani Lubnauer tylko raz niewyrażnie a Pani Gasiuk-Pihowicz też tylko raz. Jak to może być? Ta sprawa w Portugalii pasuje jakiś do tego.

 13. „Nikt w to nie wierzył, a jednak! Durna opozycja w nowym roku zdurniała jeszcze bardziej! Ryszard Petru został przyłapany z Joanną Schmidt, swoją partnerką, partyjną oczywiście, w samolocie rejsowym Warszawa-Portugalia. Tragifarsa z operetkowym romansem w tle wypłynęła w chwili, gdy w sejmie trawa „przewrót”, który miał dać nadzieję na obalenie „kaczyzmu”

 14. i pomyśleć, że ego Petru sięgało jeszcze niedawno premierostwa w przyszłości. Kolejny raz mam poczucie zażenowania i zwykłego ludzkiego smutku….nie kopie się leżącego, wiec oszczędzę sobie i Państwu drobnych złośliwości. Petru sie skończył…może wracać do biznesu. Tak to niestety bywa, gdy karierowicz trafia na niezwykłego mentora (Balcerowicz). Jak mawiają w Arizonie: „Można zabrać dziewczynę z Teksasu, ale nie da się zabrać Teksasu z dziewczyny”. Szkoda mi tylko dzieci obu posłów, bo prędzej czy później dotrze do nich w jaki sposób definiują służbę obywatelską ich rodzice z wiejskiej.

 15. Przypomnijmy, że Petru nie jest żadnym liderem tylko nieźle prezentującym się w telewizji celebrytą, którzy został wystawiony w telewizji na parę miesięcy przed wyborami, aby zgarnąć parę procent głosów wymiotujących POPiS-em „wyborców”.

  On i kilka równie atrakcyjnych pań z Nowoczesnej niekogo oprócz swoich makijażystów, krawców i pijarowców nikogo nie reprezentuje. Stoi na czele nie wiadomo czego, coś w rodzaju prywatnych kolesi Korwina-Mikkego. Nikt jeszcze się nie zapytał i nie zbadał, ile taj jego prywatna „partyjka” ma członków. Pewnie w skali kraju kilkuset.

  A więc nie lider, nie polityk, nie przywódca partyjny, tylko zwykła wydmuszka i pajac telewizyjny, i taka „opozycja” jakiej potrzebują pisowskie nierządy.

  Nic tak nie ośmiesza i nie kompromituje polskiej „demokracji” jak te pajace – „przywódcy partyjni” wyciągani z ostatniej chwili z kapelusza typu Petru, Korwina-Mikke i Kukiza otrzymujący z braku wyboru nawet do ćwierci wszystkich oddanych głosów od rzygających taką „demokracją” wyborców.

  A co do skoku w bok, to nie wiem jak można się dziwić odrobinie Bunga-Bunga w życiu celebryty. Celebryci od tego są.

 16. Klopfer
  2 stycznia o godz. 17:29 3355
  ”Nie na motocyklu, tylko na skuterze i nie za miłością, tylko za du.. żym niedomówieniem!”
  Nie upieram się przy motocyklu. Co do drugiej wątpliwości to wolę myśleć,
  że jest to akurat ten przypadek który łączy jedno z drugim. Proponuję kompromis.

 17. Widac ze Petru po lekturze tekstu Szostkiewicza (o drugim Sejmie) postanowil zorganizowac dla swojej halastry lokal zastepczy – zamiast Sejmu. Wybral wzorem Marszalka – Madere. W roli dr. Lewickiej – niejaka Schmidt. Tylko szkoda Lubnauerowej ! 😉

  PS.
  Czekam na dalsze popisy tego pajaca !

 18. Ależ bardzo dobrze, że Petru protestuje na Maderze! Proponuję, żeby cała opozycja tam się przeniosła!

 19. Swoją drogą próbowałem znaleźć te „kompromitujące” zdjęcia Petru i Schmidt z samolotu i to co znalazłem nomen omen w Pudelku doprawdy mnie rozśmieszyło. Nie znalazłem w zdjęciu nic kompromitującego.

  Więc mamy nic nieznaczące zdjęcie i wulkaniczne wytryski chorej i zboczonej wyobraźni prasy typowo bulwarowej. Nie wiem dlaczego w te tory wchodzi również Polityka.pl.

 20. Oddac mi moje 10 zlotych!
  Natychmiast!

 21. „Nie ma takiego TVN i GW, które byłyby w stanie z tej politycznej materii wystrugać choćby witkę na władzę PiS, o bacie nie ma co marzyć. Widzą o tym Petru, Schetyna, Michnik, Pochanke i reszta towarzystwa też. W związku z powyższym nie pozostaje nic innego, tylko robić durną minę do złej gry, na zmianę udawać głupiego i pocieszać się, że może samo coś się zmieni, jakoś, kiedyś, gdzieś. Takie morale i takie motywacje będą towarzyszyć „elitom” RP III przez cały 2017 rok”

 22. Ach, te koleżanki z pracy …

 23. Obrona demokracji wszystkimi członkami. Ryszard Petru omawia na Maderze wewnętrzne sprawy partii z Joanną Schmidt. Małgorzata Petru, żona Ryszarda, pewnie szczęśliwa

 24. Bardzo ładnie p.Lubnauer załatwiła swoją konkurencję w Kropce Nowoczesnej vel Nowobogackiej – i samego Rubikonia, Rumuna Balcerowicza Petru [akurat przed 6, pardon 3 Królami 😉 ] i drugą wiceprzewodniczącą .N „piękną Joasię” – no ale sami się napraszali … 😉

 25. @ lusia24
  „Zawsze mówiłam, że .Nowoczesna to przede wszystkim fantastyczne kobiety, potem długo nic i dopiero Ryszard Petru. Przyszłość demokracji zależy do kobiet.”

  Jestem za.
  Pani Gasiuk-Pihowicz moją faworytką.

 26. * * * * * * * *
  Ricardo Petru

  Don Żenuan polskiej polityki 🙂

 27. Po co teraz jeździć na Maderę, za zimno. Woda też jak w Bałtyku.

 28. Skąd wiadomo, że ‚głowa psuje się od góry’ to przejęzyczenie? Może to nowe przysłowie. O rybie nic tu nie widzę, ale skoro ‚ryba psuje się od głowy’, to może i ‚głowa od góry’?

 29. Rzeczywiście, red. Szacki akuratnie zdefiniował największy obecnie problem tego kraju. Nazywa się Petru. Podobnie jak red. Dąbrowska celująco trafiła przed wyborami 2015 i zablokowała wejście SLD do Sejmu. Zatem, jak się nazywają dwa największe, dziennikarskie problemy „Polityki” ….ciepło, ciepło…!.

 30. @emigrant015
  3 stycznia o godz. 8:59 3369

  >Pani Gasiuk-Pihowicz moją faworytką.<
  To ta pani, której mąż, skarbnik Kropki Nowoczesnej vel Nowobogackiej, puścił tę partię z torbami źle przesyłając fundusze wyborcze. Ja nie chcę żeby RODZINA Pihowiczów puściła z torbami Polskę jakby przypadkiem mogła nią porządzić … 😉

 31. Piętą achillesową Nowoczesnej jest… jej przewodniczący 🙁

 32. Słyszycie ten rechot pisowców? Nie mówcie, że nie słyszycie. Z czego się cieszą? Nie z Petru, na pewno nie. Z wszystkich was, co dziurawią szalupy na Tytaniku. Oni nie muszą nic robić, tylko czekać aż się wszyscy utopimy.

 33. Petru nie jest _największym_ obecnie problemem tego kraju, ale jest problemem dużym. Jeżeli liderem największej partii opozycyjnej jest polityk nieogarnięty, z przerośniętym ego i zaliczający wpadkę za wpadką, to jest to czynnik sprzyjający utrwaleniu rządów PiS.

  A wejście SLD do Sejmu zablokował Leszek Miller godząc się na kretyńską formułę koalicji. Nie ma co przypisywać red. Dąbrowskiej większej mocy niż ma faktycznie.

 34. Według oficjalnej wersji szef Nowoczesnej Ryszard Petru i jego zastępczyni Joanna Schmidt polecieli do Portugalii w sprawach partyjnych. To o tyle ciekawe, że koszty podróży zostały pokryte z prywatnych środków

 35. „Nie wnikam w życie prywatne lidera (brzmi to coraz bardziej kpiąco) Nowoczesnej”.

  O, z tym fragmentem się zgadzam i gratuluję natychmiastowej samokrytyki 🙂

 36. Wole 100 razy zrelaksowanego Petru niz Jarka starego kawalera z Jego miesiecznicami. Trzeba promowac zdrowy sposob na zycie.

 37. A ja tam wolę odważnych.Takich to jak pan Jelcyn co ,w Islandii nie chciał wyjść z samolotu ,bo był senny.Natomiast mniej lubię nieodważnych ,co to z pobierają miliony z podatków ,aby zapłacić za goryli .Dlatego atak na Petru za wojaże na Madere,świadczy o debilizmie atakujących.Bo polskie chopy ,co to posadziły drzewo ,wybudowały dom i spłodziły syna lubią sobie podobnych.Kiedyś piękne Polki szły za swoimi ukochanymi pieszo na Sybir,.dziś fruwają razem do ciepłych krajów.Takie to czasy i takie to obyczaje,.Petru mało doświadczony politycznie za dużo dobrał sobie pięknych i mądrych kobiet.Pechowiec .Doświadczonemu wystarczą brzydkie i łakome na sałatki .A podstawą wdzięku słowotok.

 38. Panie Petru gratuluje! Doskonaly sposob na promocje Nowoczesnej.Slonce ,radosc zycia to co potrzebne jest kazdemu normalnemu czlowiekowi. Gdzie moge pobrac deklaracje przystapienia do Nowoczesnej?

 39. Nowoczesna i Kukiz’15 to partie, w których znajduje się wielu bardzo rozsądnych i wartościowych posłów, ale największym problemem są szefowie. I Kukiz, i Petru, wyrządzają swoim ugrupowaniom duże szkody wizerunkowe, a wizerunek to dziś połowa sukcesu, takie czasy. Portugalski Sylwester był dla Nowoczesnej znakomitą okazją, żeby wymienić pana Petru np. na panią Lubnauer czy Scheuring-Wielgus. Z dzisiejszych wiadomości wynika jednak, że partia nie zamierza z tej okazji skorzystać. Szkoda.

 40. A może nikogo nie okłamał? Nikogo nie oszukał? Może jest z żoną i rodziną „po słowie”? Zerwał się na dwa dni, jak wszyscy okupanci sejmowi się umówili i wróci na swój dyżur. A tu zaraz afera. Fakt, powinien był wcześniej dać ogłoszenie w mediach, że leci do Portugalii, z kim i po co.

 41. @wladimirz
  3 stycznia o godz. 10:40 3374
  Ja nie chcę żeby RODZINA Pihowiczów puściła z torbami Polskę jakby przypadkiem mogła nią porządzić
  ===

  A ja bym chętnie powierzył Polskę rodzinie Pihowiczów. Nie próbowali kraść ani kombinować, działali w dobrej wierze. Błąd w księgowaniu wynikał z absurdalności przepisów, które są jednym z głównych czynników hamujących rozwój gospodarczy Polski. Dla Pihowiczów te przepisy są tak idiotyczne, że odruchowo je uprościli, pomijając niepotrzebny i bezsensowny etap – przelali pieniądze od razu na konto docelowe.

  Bandyci ze wszystkich poprzednich rządów przez lata tworzyli takie absurdalne przepisy we wszystkich obszarach administracji i gospodarki po to, żeby na tej podstawie tworzyć jak najwięcej „miejsc pracy” w urzędach dla prostytutek i złodziei ze swoich klanów.

  Pihowiczowie by te przepisy uprościli z pożytkiem dla Polski, w odróżnieniu od aferzystów z PO, kretynów ekonomicznych z PiS czy członków mafii zwanej PSL obciążonych złodziejskimi genami jak Kosiniak.

 42. @remm
  Każdy biznesmen działa w takich warunkach jakie ma, a nie wirtualnych jakie sobie wymyśli. Pihowiczowie puścili swoją partię z torbami bo zaczęli działać nie w realu tylko w wirtualnej rzeczywistości … 😉 W realnej polityce to się znacznie gorzej kończy!!!

 43. @gwmacie
  3 stycznia o godz. 17:23 3384
  A może nikogo nie okłamał? Nikogo nie oszukał? Może jest z żoną i rodziną „po słowie”?
  ====

  Tak czy inaczej, popełnił wizerunkowe seppuku.

  Nawet gdyby poleciał tam ze swoją prawowitą małżonką, to ze względu na trwające protesty wyszłoby trochę głupio, zwłaszcza że kilka dni temu zapytany przez dziennikarzy oświadczył, iż w tym trudnym okresie posłowie opozycji powinni zrezygnować z wyjazdów na narty.

  Wprawdzie Nowoczesna w odróżnieniu od PiS nie zagląda ludziom w majtki, ale polityk oficjalnie żonaty, który jedzie na Sylwestra z kochanką, traci sporo punktów w kategorii „polityk, któremu można zaufać”.

  Jego towarzyszka, wiceszefowa partii, też dużo straciła – jest mężatką z trójką małych dzieci, które i tak rzadko ją widują, odkąd została posłanką. Ludzie widzą zmarzniętą twarz pani Scheuring-Wielgus, która protestuje w Sejmie, a potem szefa i wiceszefową, którzy w doskonałych nastrojach lecą do ciepłych krajów na imprezę.

  Petru już wcześniej swoimi wpadkami mocno zaszkodził Nowoczesnej. Jeśli nawet oboje są w trakcie rozwodów, to powinni jakoś to zasygnalizować przed pokazaniem się publicznie razem w niedwuznacznej sytuacji.

 44. Tu nie chodzi o zadne sympatie polityczne.
  Petru to nieopdowiedzialny czlowiek.
  „Wyskoczy sobie” na dwa dni z mezata kobieta, matka trojga dzieci i teraz twierdzi ze to jego prywatna sprawa. Otoz nie panie Petru. Jest pan osoba publiczna i wyborcy maja prawo wiedziec cos niecos o pana zyciu prywatnym. Chociazby po to by osadzic pana charakter. W ciagu ostatnich paru dni powiedzial pan o sobie bardzo duzo. Dla wiekszosci wyborcow jest to wystarczajaco duzo by wyrobic sobie o panu zdanie.

 45. Też od razu coś mi nie pasowało, iż Nowoczesna chce 2 tygodnie okupować sejm.
  Z przerwami na Maderę, wyjazdy do domu, na święta – to rozumiem!
  I znowu tak potrzebne im cierpiętnictwo wyparowało 🙂

 46. Kuchcińskiego cały czas nie ma, Marszałek sejmu bez sejmu . Nawet nie usiłuje się porozumieć z protestującymi. Jak Petru wybył na trzy dni, pis szaleje z niepokoju. Gdzie jest Petru ? Petru ma bardzo mocne kadry i nie musi pouczać jak Kaczyński co posłowie z jego ugrupowania mają mówić. Oni wiedzą i bardzo dobrze sobie radzą nawet bez niego.

 47. @Salceson
  3 stycznia o godz. 18:12

  Otóż to, pretensje do komentujących tę żenującą sytuację są, delikatnie mówiąc, źle zaadresowane. Prywatność pana Petru interesuje mnie najmniej i serio wolałbym nie czytać dziś dywagacji, co jego żona wie, a czego nie. Problem polega na tym, że Petru i towarzyszka eskapady to nieszczęście sprokurowali swoim lekkomyślnym zachowaniem.

  Mam dla Ryszarda Petru wiele sympatii, podobnie jak chyba większość tu piszących i naprawdę bym chciał, żeby nieco bardziej odpowiedzialnie podchodził do roli lidera opozycji, a nie tylko „bawił się w politykę”.

 48. oj tam oj tam …ale na 6-sciu Kroli wrocil !!!

 49. Bez przesady, bez histerii . Nikomu nie zaszkodził a mógł pomóc sobie .
  To całkiem możliwe.

 50. Łopozycja na Maderę. Na zmywak.

 51. Zaczytuję się w ‚P’ i nadal nie mam odpowiedzi na pytanie : kto wymyślił Petru na „lidera” opozycji?

 52. W sejmie zostawił partyjną ćmę roboczą, do okupowania sali posiedzeń, a sam w towarzystwie pięknej kobiety czmychnął do Portugalii. Do by było zbyt proste wytłumaczenie nieodpowiedzialnych decyzji polityka „walczącej” opozycji.
  Czy nie pojechał do Portugalii na konsultacje z opiekunem globalnym tej sejmowej awantury?
  Dla zmylenia mediów i służb wziął ze sobą nieprzyzwoitkę do towarzystwa. Zobaczymy jakie dostał w Portugalii instrukcje i czy protest nie zmieni charakteru pod wpływem argumentów globalnego opiekuna kolejnego „majdanu”.

 53. A któż tak naprawdę wie czy króli było trzech, sześciu czy dziesięciu i czy w ogóle byli. A co do Petru jest to tylko człowiek, ze swoimi błędami i małościami, a nie święty co to tylko woda, suchary i biczowanie. Czy wy w Sylwestra przeżywaliście boleśnie fakt życia w surrealistycznej Polsce, czy też po prostu zaciągnęliście alkohol jak co roku? Bo ja zaciągnąłem, z tą może różnicą do większości, że poszedłem spać po zaciągnięciu, gdyż Sylwester mnie już tylko nudzi. Miło byłoby, gdybyście nie byli dziećmi i nie oczekiwali cudów od innych – jeżeli chcecie być świętymi to do roboty!

 54. One garują w oparach absurdu.Ducze ogłasza pucz nam grozi.A ten od wojska na nartach.A ntonio od 2 tygodni zniknął z radarów.Puczyści na dwa dni stracili wodza ,to ich wrogowie narobili alarmu ,że jak to tak ,pucz bez wodza.A ekolodzy bija na alarm .Kraj najbardziej zanieczyszczony w Europie.Ale one każą palić węglem ,bo marioneta obiecał górnikom świetlaną przyszłość.A cel jeden .Skażone powietrze uszkadza mózg,ktruóm łatwiej sterować.Nie mamy bowiem koki ,jak Inkowie.

 55. A gdy myśleliście, że nic głupszego Rysiek już nie wykręci, dzisiaj wezwał senatorów PiS do… składania poprawek do budżetu. Tego budżetu, którego nie ma. W ten sposób podważając cały sens protestu opozycji.

  Kaczyński przekaże kolejne miliony na Świątynię Opatrzności Bożej w podziękowaniu za taką opozycję.

 56. Dziś internety poinformowały, że pani Schmidt jest od kilku miesięcy rozwódką, a Petru żyje w separacji. To oczywiście zmienia „kwalifikację czynu”, ale goowno zostało rzucone i smrodek zostanie. Gdyby mieli trochę rozumu (jeśli nie oni sami, to ich piarowcy), to poinformowaliby o tym opinię publiczną przed pierwszym pokazaniem się razem w miejscu, gdzie w erze smartfonów każdy może ich sfotografować i wysłać zdjęcie na Pudelka.

css.php