Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

14.12.2016
środa

PiS wszedł na własną minę

14 grudnia 2016, środa,

Zewsząd – a najbardziej z PiS – słychać narzekania, że mało ludzi przyszło na manifestację tej partii 13 grudnia. Demonstrantów było wyraźnie mniej niż na marszu opozycji.

Dziwię się temu zdziwieniu. Nie mogło być inaczej. Tradycja manifestacji poparcia dla rządzących jest w Polsce raczej słabo ukorzeniona. Wdzięczność nie wygania ludzi na ulice, szczególnie w mróz.

Pozostają działacze partyjni, których teoretycznie można by do maszerowania przymusić, ale po roku korzystania z uroków życia klasy panującej nie są oni skłonni marznąć na dworze i wznosić okrzyki na cześć rządu.

Przewagi frekwencyjnej rządu nie potrafiły wykazać nawet „Wiadomości”.

A co naprawdę dziwi, to fakt, że ktoś w PiS wpadł na tak idiotyczny i skazany na widowiskową klęskę pomysł.

PS. Pogadałem chwilę z posłem PiS.
– Średnio wam wyszła ta manifestacja.
– Średnio? Wcale nam nie wyszła. Jedni myślą o Świętach, inni myślą, że się już nachodzili i im się udało, a inni się obrazili, że chodzili i nic nie dostali…

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Ten co to spal do południa to postać tragiczna ,tragikomiczna,straszna ,czy budząca rozbawienie,normalna czy nienormalna,wznosząca się czy upadająca,czekajaca na trofea czy klęski bohater Barei ,czy tego z Anglii ,?A wszystko to byłoby zabawne, gdyby nie godziło w przyszłość narodu ,państwa i jego obywateli.

  2. Działacze to chyba są aktywni po obu stronach „wojny na górze”. Aczkolwiek faktycznie te „opozycyjne” są bardziej naturalne i z reguły przyciągają nieco większą garstkę obywateli.

    PS.
    Nowy design portalu Polityki to katastrofa. Polityka jest teraz portalem tylko dla ślepych? Ci mogą się z gigantycznych literek cieszyć. Ale oni mieli już wcześniej Magnifier.

  3. Komunistów należało wyeliminować po 1989 roku, a nie dogadywać się ze zdrajcami Polski i Polaków. Kto raz wziął pieniądze od Kremla, musi mu służyć do końca. W przeciwnym przypadku będą konsekwencje

  4. Co do widowisk, to cieszę się, że Brylewskiemu w końcu udało się wystrugać konika trojańskiego.

css.php