Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

8.12.2016
czwartek

Piotrowicz i inne ofiary

8 grudnia 2016, czwartek,

Szykanowani niegdyś, atakowani dziś, prześladowani w przyszłości – biedni, nieszczęśliwi rozmówcy braci Karnowskich w tygodniku „wSieci”. Ich świat to przygnębiające i nieprzyjemne miejsce, nawet jeśli robią w nim oszałamiającą karierę.

– Niestety zdarzają się groźby, czasem bardzo nieprzyjemne. Próbuje się zastraszać reporterów, wywierać na nich presję, zmusić do zmiany perspektywy. Obawiam się jakiejś prowokacji – żali się szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska.

Biedny jest też poseł prokurator Piotrowicz, który tak wspomina swe traumatyczne przeżycia z czasów PRL: „Zaczęły się regularne szykany. Tak zwane czołganie człowieka. To był mroczny czas i to, co zrobiłem, wymagało odwagi. Zalazłem im za skórę i zaczęło się szukanie na siłę haków. Czegokolwiek, czym można by we mnie uderzyć”.

Rys męczennika odnajduje w sobie potentat medialny o. Rydzyk, hołubiony przez pana prezydenta, panią premier, marszałków i połowę rządu. „O, nie powiedziałbym, że radio jest na pewno bezpieczne. Oni dochodzili przeciw nam bardzo wysoko, także niestety w kościele. I stosowali przeróżne metody. Ten nacisk był straszliwy, z każdej strony. Kiedyś jeden z księży powiedział do mnie: „Tadeusz, oni cię zabiją”. Zapytałem „Jak?”. Odpowiedział: Przez media. Ja ich znam”. I znał, bo był z rodziny, której członkowie byli bardzo wysoko w tamtych strukturach”.

Ale i teraz nie jest różowo. „Zainteresowałem się ostatnio reklamami. Mówię o spółkach państwowych. A ile dostaje Telewizja Trwam? Zastanawiam się więc, czy ktoś tam w tych spółkach nie oszukuje – zamartwia się zakonnik.

Kiedy ktoś czuje się nie dość czołgany obecnie, stara się pocieszyć nagonką, która nadejdzie. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, dla której specjalnie wykrojono artykuł w siódmej bodaj w tej kadencji ustawie o Trybunale, by to ona mogła przejąć w nim władzę, mówi: „I tak zaatakują mnie bez litości za te kilka słów prawdy”.

Językoznawcom zostawiam interesującą kwestię języka, którym posługują się ci wszyscy nieszczęśnicy. Skrzywdzeni i poniżeni, ale nie wiadomo przez kogo. Gdzieś po drodze zgubili podmiot i zostały im przedziwne bezosobowe konstrukcje: „próbuje się zastraszać”, „zaczęło się szukanie haków”, „tamte struktury”, „zaatakują mnie”, „byłem czołgany”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 15

Dodaj komentarz »
 1. „Z danych uzyskanych z 12 ministerstw (5 odmówiło informacji) wynika, że w latach 2010-2014 Agora – wydawca „Gazety Wyborczej”, będącej jednym z głównych bojowników o wolność i demokrację – otrzymała 5 mln. zł., Gremi Media (wydawca „Rzeczpospolitej”) – 3,5, Axel Springer (Newsweek Polska) – 3,2 mln. zł, Polskapresse („Polska The Times”) – 2,6 mln. zł, Inforbiznes („Dziennik Gazeta Prawna”) – 1,7 mln. zł, „Polityka” – 764 tys, zł. Dla porównania sympatyzująca z PiS „Fratria” (tygodnik „W Sieci”) – 27 tys. zł. Kiedy dorzucimy do tego jeszcze, że tygodnik „Wprost” ujawnił w tym tygodniu, że Narodowe Centrum Kultury finansowało w serwisie Tomasza Lisa Natemat.pl utworzenie istniejącego działu kultury, to wyłaniają nam się prawdziwe motywacje obrońców demokracji. Nie o wolność tu idzie, ale o pieniądze”

 2. @Jacek, NH
  8 grudnia o godz. 14:06 3258

  Ten wpis jest nie na temat. Ale ta wypowiedz: „Nie o wolność tu idzie, ale o pieniądze”,
  jak ulal pasuje do PiSu 🙂

 3. Świetny tekst.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Piotrowicz już na dobre przeszedł do historii Polski, podobnie jak książę Mieszko Kaczyński, który dokonał chrztu Polski. Dzieci będą się miały o czym uczyć na lekcjach historii.

 6. Sanowny Panie Szacki

  Klamie pan nie piszac prawdy o posle Piotrowiczu. Ludzie to widza i zaplacicie za brak obiektywnego dziennikarstwa. Prosze sprawdzic ogladalnosc CNN jesli mi pan nie wierzy.

  Slawomirski

 7. @Jacek, NH
  Nie ma się co dziwić tym rozbieżnościom. Ta lista to jednocześnie lista świadcząca o jakości gazety i dziennikarstwa. Taki wSieci nie nadaje się nawet na papier toaletowy niestety. Jak stoczyło się WPROT sam wiem bo byłem kiedyś wiernym czytelnikiem tej gazet dopóki nie straciła obiektywizmu nie zająła się nagonką na myslących inaczej niż PiS, Rzeczpospolita to chyba nie GW bis?
  Drogi jacku czytaj i analizuj to co napisałeś.

 8. Szanowny Panie Sławomirski

  Kłamie Pan nie pisząc, gdzie red. Szacki nie pisze prawdy o Piotrowiczu. A co do wróżb, to wiadomo gdzie nie idą pewne głosy.

 9. Z Piotrowicza to taki sam antykomunista, jak z Szostkiewicza katolik.

 10. Polemizowanie ze znanym trollem, niejakim Jackiem, NH jest bezskuteczne, nie jest on bowiem autorem żadnego, dosłownie żadnego tekstu zamieszczanego nie tylko na fora Polityki. Komentowany wpis jest fragmentem felietonu autorstwa Mariusza Staniszewskiego, zastępcy red. naczelnego „Wprost”, a zamieszczonego na portalu WP- vide http://opinie.wp.pl/mariusz-staniszewski-o-mediach-w-polsce-i-kto-tu-niszczy-demokracje-6016710516626561a
  Z kim zatem dyskutujecie drodzy forumowicze?

 11. Dlaczego pan Jacek NH pisząc o otrzymanych pieniądzach na reklamę nie podaje nakładu gazet? Trudni porównywać ceny ogłoszeń w gazecie o nakładzie kilkaset tysięcy i kilkadziesiąt tysięcy. Ogłoszenia często mają charakter biznesowy i nakład oraz poczytność gazety mają odzwierciedlenie w cenie za zamieszczanie ogłoszeń.

 12. …Piotrowicz dobry ,Walesa zly to cale PIS !!,bo kazdy bedzie rozgrzeszony
  wystarczy wyznac wlasnymi slowami ze pan prezes jest wspanialym politykiem a L.Kaczynski to prawdziwy wodz Solidarnosci a L.Walesa to ,,bolek,, a my ludzie z PIS to prawdziwi katolicy reszta to gorszy sort !

 13. Dwóch męczenników, może ich beatyfikują?

 14. @Slawomirski

  Ironia w Internecie jest raczej nierozpoznawalna, przykładem komentarz @Gadflay

 15. @ Elka 9 grudnia o godz. 0:43 3268
  Dlaczego pan Jacek NH pisząc o otrzymanych pieniądzach na reklamę nie podaje nakładu gazet?
  Broń boże nie chcę bronić @Jacka, NH, Agory, pisrydzyków czy kogokolwiek, ale zależność „ilość ogłoszeń-nakład gazety” przypomina mi jednak problem jajka i kury.

 16. Przedziwne bezosobowe konstrukcje to jest jeden z wielu powodów, dla których tak lubię rydzykowe media.

css.php