Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

1.12.2016
czwartek

Cuda Bugały

1 grudnia 2016, czwartek,

Jeśli każda epoka ma jakiś symbol, to symbolem domu wariatów w TVP (copyright Piotr Gliński) jest Ewa Bugała. Ze sporym zainteresowaniem śledzę jej dokonania. Kto jej pisze te teksty? Kto podpowiada rozmówców? Czy to jej samodzielna radosna twórczość?

Dziś, business as usual, pani Bugała dzielnie zaatakowała Platformę i jej gabinet cieni, dwukrotnie udzielając głosu prorządowemu komentatorowi z „wSieci”. Do tych substandardów można się jakoś tam przyzwyczaić, dom wariatów rządzi się swoimi prawami.

Ale analfabetyzm? Nawet w „Wiadomościach” Jacka Kurskiego to jednak pewna nowość.

– Prace gabinetu cieni nie poprawiły notowań polityków PO – ucieszyła się Bugała. – Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS, cień premiera nie cieszy się zaufaniem Polaków – uściśliła.

Pani Ewo, czytanie ze zrozumieniem. Ale to nie „Jeden z dziesięciu”, ma pani więcej czasu; nie oczekuję zresztą odpowiedzi, nie mówiąc o odpowiedzi poprawnej.

Więc pytanie retoryczne: Jakim cudem prace gabinetu cieni mogły poprawić notowania polityków PO w sondażu CBOS, jeśli gabinet ów powstał 17 listopada, a sondaż został przeprowadzony między 4 a 13 listopada?

Cudem postprawdy chyba.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Z przyjemnością słucham audycji prowadzonych przez pana Grzegorza Dobieckiego w Polsacie – popis kompetencji i kultury.
  Przy takich gościach różne bugały… to budzące zażenowanie niegramotne popychadła.
  Ale propganda pisia tylko takich potrzebuje – tandetnych proli do wciskania kitu.

 2. Panie Wojciechu, pan jest skrupulant! Daty nie są ważne, chodzi o idee! Jak to mówili PiSowcy – Platforma nie miała żadnej idei, my ideę mamy. Platforma pilnowała, żeby liczby się jako tako zgadzały i źle na tym wyszła! PiS patrzy tylko na idee i proszę jak mu sondaże dobrze pokazują. Pani Bugała wie jedno – liczą się idee. A daty, kto na nie patrzy?

 3. Panie Wojciechu, chciałbym zaspokoić Pańską ciekawość, a tak się składa, że to i owo o pracy redaktor Bugały wiem. Tekstów przeważnie nie pisze sama, autorem większości z nich jest osobiście szefowa „Wiadomości”, pani Marzena Paczuska, która zresztą kontroluje wszystkie teksty, które mają ukazać się na antenie. Sam red. Bugała jest osobą bezideową, o polityce ma raczej blade pojęcie, a gdyby wylansowała ją inna władza, to tak samo gorliwie firmowała by ją swoim nazwiskiem. Trafiło akurat na PiS, a młoda reporterka zdała już sobie sprawę z tego, że to droga w jedną stronę – będzie szła tą drogą aż do końca.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To nie pierwszy raz kiedy PiS-owskie media posluguja sie pospolitym klamstwem. Ilosc ich klamstw przekroczyla juz chyba to co
  pzentowaly media poznego PRL-u!

 6. Żadne Bugały nie popsują mi nastroju.

 7. No to mamy nowe pojęcie” bugalizm”. Nie bądź taka bugała 😉

 8. Bugała propagandy 🙂

 9. Dzisiaj rozmawiałem z osobą, również przerażoną rządami PiS, znającą doskonale środowisko wrocławskiej PO. Na moje pytanie czy opozycja jest w stanie stworzyć koalicję, tak by w najbliższych wyborach dać odpór pisowi, odpowiedziała: „ależ skąd, wrocławska PO, czy byli członkowie PO – trudno już się połapać, kto who is who – to zbieranina karierowiczów, kombinatorów, pijaków, prostaków i arogantów”. Na dodatek śmiertelnie skłóconych i podzielonych wewnętrznie, na Schetynowców i Protasiewiczowców. PiS intelektualnie nie lepszy, ale ma wyrazistą ideę, czym uwodzi naród. No i kościół za sobą.

 10. Pani Bugała,redaktorze kochany,nie przemawia do gorszego sortu.
  Przemawia do tego lepszego, o którym szef Bugały ,Jacek Kurski mówi
  ”naród głupi wszystko kupi”

css.php