Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

26.09.2016
poniedziałek

Z kuluarów Jachranki: co boli posłów PiS, donos Pięty na Szałamachę i spóźnienie Ziobry

26 września 2016, poniedziałek,

Nie było sensacji w Jachrance, gdzie przez dwa dni obradował klub parlamentarny PiS. Przyjechała większość ministrów Beaty Szydło, nawet tych niebędących posłami i nienależących do PiS. Zabrakło Pawła Szałamachy, ale jego w ogóle niedługo zabraknie, więc przyjazd byłby nietrafioną inwestycją. Na początku nie było jednak także Zbigniewa Ziobry. – Szkoda, że nie ma z nami ministra sprawiedliwości – rzucił Jarosław Kaczyński. I godzinę później Ziobro już był. Poseł PiS: Albo miał coś ważnego w kalendarzu, albo nie chciał przyjechać i dopiero uwaga prezesa go zmotywowała.

W piątek posłowie mieli kilka godzin na przedstawianie swoich problemów prezesowi. Liczne były skargi na to, że „dobra zmiana”, zwłaszcza w wymiarze personalnym, jest jak żółw ociężała.

Posłowie chwilę narzekali, że nasi ludzie nie zmieniają, że trzymają stare kadry albo zatrudniają nie naszych. To największa bolączka statystycznego posła PiS i dotyczy ZUS, skarbówki, spółek, urzędów wojewódzkich, a nawet uzdrowiska w Ciechocinku – pisał do mnie uczestnik spotkania.

A poseł Stanisław Pięta podobno się oburzył. – Jak to jest, że my posłowie nic nie wiemy o tym, że minister przyjeżdża do naszego okręgu, a przyjmuje zaproszenie od ludzi, którzy wcześniej zaprosili KOD-ziarzy? – spytał.

W sali poruszenie, posłowie pytają, kogo ma na myśli. – No nie powiem – krygował się Pieta, ale zachęcony przez samego prezesa odparł: „Paweł Szałamacha”.

Na co prezes rzucił: „Ten problem zostanie rozwiązany”.

Poza tym Kaczyński zasugerował, że PiS uchwali ustawę, która nie pozwala być wójtem, burmistrzem lub prezydentem miasta dłużej niż dwie kadencje.

W Jachrance była też mowa o konfliktach w PiS. Jeden z posłów poprosił, by politycy nie donosili na siebie do „Gazety Wyborczej” i TVN; apel równocześnie tyleż minimalistyczny, co naiwny. Minimalistyczny, bo wszędzie indziej donosić można, a naiwny, bo jeszcze w trakcie piątkowych obrad obszerną relację z nich zamieściła „Gazeta Wyborcza”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. „Kaczyński zasugerował, że PiS uchwali ustawę, która nie pozwala być wójtem, burmistrzem lub prezydentem miasta dłużej niż dwie kadencje.”
  A niech sprawuje urząd i 10 kadencji, jeśli mieszkańcy są z niego zadowoleni i go wybierają. W końcu jest to jedyny szczebel, gdzie wybory są w pełni demokratyczne i liczy się konkretny człowiek a nie jakaś marionetka partyjnego wodza.

 2. Będziemy mieć nową obsadę aktorów w sztuce „Władza”? Wszyscy wiemy, że autorzy tej DRAMY : producenci, scenarzyści i reżyser są na Nowogrodzkiej…
  Od listopada 2015 r. widać „zdalne sterowanie” aktorami (dublerami) , statystami i suflerami, w sztuce pt. „Władza wykonawcza”, przez sztab z Nowogrodzkiej?.
  Ten stan „pociągania za sznurki” – tak to wygląda, powoduje wydłużanie drogi do podjęcia decyzji, a prowadzi to to zaburzenia w gospodarce , polityce braku przestrzegania praworządności. A także ma to wpływ na złe oceny i zagrożenia w ratingu Moody,s i na arenie międzynarodowej.
  Społeczeństwo to nazywa po prostu „KŁAMSTWO i brak profesjonalizmu ludzi PIS”.
  Poza brakiem praworządności obserwujemy brak DEMOKRACJI, gdyż PiS deklarował w programie i poprzez usta Prezesa Kaczyńskiego, że projekty obywatelskie będą rozpatrywane i dyskutowane w komisji sejmowej, a nie odrzucane.
  Jeden projekt zaostrzający ustawę aborcyjną zostanie dalej procedowany ?, a projekt obywatelski „Ratujmy Kobiety” łagodzący ustawę aborcyjną, został odrzucony ! To nie jest demokracja i prowadzenie dialogu ze społeczeństwem. TO CYRK ?
  Może przyczyna tkwi w tym, że Sejm ma bryłę okrągłą (jak cyrki).
  Z dzieciństwa wiem, że w cyrku było kilku klownów… Czy w Sejmie są, między posłami?…

 3. Gadu, gadu, w sumie ponure towarzystwo.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. kaesjot
  26 września o godz. 16:59 3112

  IV RP PiS = PRL bis, w ktorej kaczyzm zastepil komunizm, kaczusci sa sila przewodnia narodu, a Kaczymski Gensekiem.

  Czyli Suwerenem.

  Sorry.

 6. @ kaesjot
  Kaczynskiemu chodzi pewnie o to, zeby takich popularnych ludzi usuwac i zastepowac poslusznymi urzednikami. Do tego posluzy manipulowanie podzialem administracyjnym panstwa.

 7. Co za wnikliwa i fachowa analiza zjazdu partii rzadzacej w Polsce.
  Brawo…POLITYKA.

 8. mylą się Panu gatunki. Przykro mi, że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem.

 9. Rozumiem…
  robił Pan sobie jaja.
  Ostatecznie szyderstwo jest bronią bezradnych.

 10. powiedziałbym, że kula w płot. Ale nawet w płot nie jest pan w stanie trafić

 11. Ciekawe, czy w Jachrance znów nikt nie chciał dzielić pokoju z Pawłowicz.

 12. Rozumiem…
  robił Pan sobie jaja.
  Ostatecznie szyderstwo jest bronią bezradnych.

  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`
  Pan „Falicz” to produkujacy sie na wszystkich forach Polityki propagandzista PiS-owski. Tyle, ze coraz czesciej brakuje mu rzeczowych argumentow wiec probuje byc cierpko-ironiczny. A poza tym, prezentuje arogancje, bute i pewnosc siebie, tak typowa dla PiSowskich aparatczykow…

 13. Podobno z menu wykreślono dania z kaczki.

css.php