Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

4.07.2016
poniedziałek

Z życia telewizji publicznej

4 lipca 2016, poniedziałek,

Wyobraźmy sobie, że członek rady nadzorczej jednej firmy zarabia jednocześnie w innej firmie, będącej jej konkurencją.

Wyobraźmy sobie na przykład, że członek rady nadzorczej, powiedzmy Polsatu, dorabia jednocześnie w TVN, mając tam swój program. Nieprawdopodobne? Tak się nie robi? Że niby jakiś konflikt interesów?

Ale przecież nie trzeba sobie tego wcale wyobrażać, bo tak po prostu jest, tyle że nie w dwóch wymienionych wyżej telewizjach.

Cezary Gmyz, członek rady nadzorczej bliskiej partii rządzącej TV Republika i prowadzący program w tej telewizji, ma jednocześnie program w telewizji publicznej.

I nikomu w TVP to nie przeszkadza. Ktoś nieżyczliwy, ktoś, kto nie wierzy w niezależność Jacka Kurskiego, mógłby nawet pomyśleć, że dla prezesa telewizji publicznej ważniejsze od zdrowych zasad biznesowych jest upchnięcie w ramówce dziennikarzy niebędących w pierwszym szeregu największych krytyków PiS.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Aj, daj już pan spokój p. Żakowskiemu, który tyrał i „GW”, i w „Polityce” i zarazem miał program w TVP2. Nikomu to nie przeszkadzało. Po co więc pisać?

 2. Szmacenie się gzymsów ,ich sprawa i kundlostwo.Ale jak np, pan Orłoś przemilcza niewygodne fakty dla prezesa ,mówi półprawdy ,to zgroza.To zdrada uczciwości dziennikarskiej.I te fakty należy upobilczniać ,dla dobra telewizji.

 3. Do takei-butei

  Oj pisiorku pisiorku – po co się tak rzucać w sprawach beznadziejnych ?
  Toć pan Wojciech pisze „Cezary Gmyz, członek rady nadzorczej bliskiej partii rządzącej TV Republika i prowadzący program w tej telewizji, ma jednocześnie program w telewizji publicznej.” – a zatem w tym samym medium (podpowiadam abyś się za długo nie domyślał o co chodzi – chodzi o telewizję) -a Ty o Żakowskim który ”
  tyrał i „GW”, i w „Polityce” i zarazem miał program w TVP2″.
  Toć nikt nigdy nie wymawiał p. Pośpieszalskiemu że pracując w TVP2 czy w TVPlus publikował w prasie i nikt się nie piekli że niejaki Cezary Gmyz dostał program”Z biegiem Wisły” (więcej przykładów nie chce mi się tutaj wpisywać). Chodzi o TV pisiorku.

  Nie lepiej bluzgnąć nie swoim bluzgiem jak Jacek, NH czy uznać że to część dobrych przemian jak niejaki Falicz ?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Proszę wybaczyć, ale ta sensacyjna informacja ma sensacyjność i świeżość taką jak informacja, że „świnia kwiczy, a pies szczeka”. TVP zawsze była łupem partyjnych kolesi i kolesie się dzielą swoim łupem, bo im się należy. To jest świńskie praw każdego stada, które się dorwie do koryta.

 6. wężu
  świńskie prawa świńskimi prawami, a konflikt interesów konfliktem.

 7. Lewicka i Kraśko w TOK FM co robili?

 8. Panie Wojciechu, w państwie PiSIS wszystko jest możliwe. A jeśli chodzi o trzymanie standardów, to niech Pan się zastanowi nad innym kolegą po fachu. Tomasz Piątek, dziennikarz śledczy GW, autor tekstów o Macierewiczu, jest też współprowadzącym prześmiewczej audycji w TOK FM, ale to mały pikuś. Ten człowiek jest jednocześnie copywriterem w agencji reklamowej (źródło: Wikipedia). Czy można prowadzić śledztwa w gazecie i być po drugiej stronie barykady promując proszki do prania albo pożyczki bankowe?

 9. rademen

  Widac , ze Piatek strzelil bardzo celnie opisujac niejasne zwiazki ministra wojny ( czy jak tam sie zwie) z osobami majacymi kontakty i powiazania ze sluzbami specjalnymi Kremla. Boli prawda ?

 10. Buttercup
  4 lipca o godz. 17:58 3072

  Pisiorku? Dla mnie PiS=PO.

  Co to ma do rzeczy, że w tym samym medium? Nic. Jedno medium prywatne, drugie publiczne. Niech sobie zwolennicy PiS-u i PO tyrają, gdzie ich przyjmą.

  A rzucasz się ty, no, wolno ci.

 11. Powolywanie sie na analogie do redaktora Zakowskiego czy p. Pospieszalskiego jest w tym przypadku bezzasadne – pelnia oni jedynie role dziennikarzy (pracownikow).

  Cezary Gmyz tymczasem zasiada w strukturze nadzorczej (kluczowej z punktu widzenia strategii biznesowej) konkurencyjnej spolki prywatnej.

  Naprawde nie widzicie roznicy?

css.php