Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

28.09.2015
poniedziałek

Biznes znów się uśmiecha do PiS

28 września 2015, poniedziałek,

Po nagrodzie „Człowiek roku” dla Jarosława Kaczyńskiego rodzimy biznes dał kolejny dowód godnej podziwu elastyczności.

„W Sieci” na okładce ma husarskie skrzydła i zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z Wiktorem Orbanem i podpisem „Oni bronią Europy”, a w środku – dodatek sponsorowany przez Kulczyk Investments z sylwetką założyciela „Legenda polskiego biznesu”.

Lektura dodatku przynosi wiele zaskoczeń, zwłaszcza jeśli zasiądą do niej czytelnicy „W Sieci”, gdzie nie dalej jak tydzień temu można było na okładce zobaczyć panią premier w stroju islamskiej terrorystki.

A teraz – Polska w budowie, w rozkwicie wręcz. „Aż miło patrzeć, jak nasze firmy krok po kroku podbijają świat. Wśród najsilniejszych przedsiębiorstw regionu najwiecej jest polskich firm kontrolowanych przez państwo. To one zatrudniają najwięcej ludzi i osiągają największe przychody”.

„Herbert Wirth, prezes KGHM, nie zamierza biernie czekać na koniec bessy. Prezes Wirth ma nadzieję, że przeprowadzi spółkę przez szalejącą na rynku burzę”.

Nad sylwetką szefa PZU Andrzeja Klesyka napis „Dumni z Polski”, rysunek orła białego i wielkimi literami „Andrzej Klesyk”. „W PZU od razu zabrał się do roboty” itd., w tej samej poetyce lukru i wazeliny.

Ja się „W Sieci” nie dziwię, wiadomo, pieniądz nie śmierdzi, a ideowości od braci Karnowskich bym się nie spodziewał.

Na tyle natomiast podziwiam nadzieję ludzi ze szczytów biznesu w to, że takie dodatki jakkolwiek im pomogą, że nie przytoczę tu powiedzenia, czyją matką jest nadzieja.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Jak osiem lat biznes uśmiechał się do PO i PSL, to było OK. Jak biznes zamieszczał reklamy w Wyborczej, Politykce, Newsweeku, to było OK. Taka karma.

css.php