Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

24.08.2015
poniedziałek

Ballada o Dudzie

24 sierpnia 2015, poniedziałek,

Mamy prezydenta, który nie polega tylko na sobie

Jeśli polega na Panu Bogu, to ja mam się smucić?

Andrzej Duda wprowadza nowe standardy

Raduję się jego religijnością

Nie ma cech ludzkich

Ma jakieś nadludzkie możliwości

Wszystko co ma oddał sprawie

Jego fizyczność mnie zadziwia

Prawie nie śpi, niewiele je

Wydaje się pancerny

Potrafi znosić dwie nienawiści

Ma klasę

To jego tajemnica

Nic go nie rusza

(fragmenty tekstów o Andrzeju Dudzie z jednego numeru Wsieci)

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 31

Dodaj komentarz »
 1. Kiedy Lenin był małym chłopcem to niczego się nie bał…
  Lenin uczył się bardzo dobrze, ba nawet świetnie…
  Lenin był prawdomównym chłopcem, nigdy nie kłamał…
  ….. itd, itp
  Mniej więcej w tym duchu rozpoczyna się każde z 16 opowiadań o Leninie Michała Zoszczenki, który napisał je pod koniec fali stalinowskiej czystki i wielkiego terroru w 1940. Pod przykrywką niewinnych opowiadań dla dzieci była to znakomita satyra i prześmiewcze traktowanie pomnikowego ideału. Na szczęście dla autora w owych czasach nikt się na tym szczęśliwie nie poznał. Może w przypadku zamieszczonych w blogu cytatów dotyczących naszego Pana Prezydenta jest podobnie?….

 2. Jak na początek prezydentury , to jest całkiem normalnie.
  Według standardów lemingowych wygląda to inaczej .
  Natomiast ekonomia globalna ostro świruje. Okazuje się , że komunistyczne Chiny graja na nowojorskiej giełdzie jak na starej basetli.
  To globalnych ekonomistów trzeba postawić pod pręgierz opinii publicznej , a nowemu prezydentowi Polski potrzebny jest czas , żeby sie rozejrzał, kto łże , a kto próbuje zmienić to, co jest złe.

 3. A czy to może prezydent Korei Północnej?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Prezydencie Duda,
  Tobie zawsze się uda,
  Przy tobie słońce jakby jaśniej świeci.
  zadowolone buzie mają dzieci,
  i tylko źli ludzie z niusłika,
  zaglądają ci do portfelika!
  Szukają grosza państwowego
  u człowieka tak świętego!

 6. Mysle, ze w Polsce takie peany moga brzmiec tylko humorystycznie. Delfin ma racje –
  skojarzenia z bajkami o Leninie nasuwaja sie same. Mieszkancy Warszawy pamietaja tez gablotki przed ambasada polnocnokoreanska, z ktorych mozna sie bylo dowiedziec, ze Kim Ir Sen juz jako dziecko myslal o losie klasy robotniczej. Aleydis moze je pamieta?
  Czekamy az nam media prawicowe objawia jakie cuda towarzyszyly narodzinom Dudy.
  Moze jakas swiatlosc nad kolyska? Nad Kim Ir Senem noworodkiem podobno pojawila sie wielka gwiazda.

 7. @Woytek
  „Jak na poczatek prezydentury to jest calkiem normalnie”.
  Czy nie zdajesz sobie sprawy z smiesznosci Twojego twierdzenia? To dla Ciebie jest norma? Ktoremu to prezydentowi swiata demokratycznego tak sluzalczo schlebiano?

 8. Szanowni Państwo,
  Pan doktor Duda aktualnie przebywa na bezpłatnym urlopie i w związku z tym zasługuje chyba na odrobinę prywatności? Chcielibyście, żeby jacyś paparazzi włóczyli się za wami na waszym urlopie? No, chcielibyście?

 9. Jak dzisiaj poinformowano, balladzie można dopisać kolejny wers:
  „…, a szczególnie lud wielkopolski, jako to źródło kontaktu (i nie tylko) umilowal, problematykę recepcji hotelowych, postulaty taksówkarzy i młodzieży się uczącej komercyjnie, zglebiawszy.
  On ci to był taki poseł przykładny i w ciekawości narodu (wielkopolskiego) niezlomny!”

 10. Jak na razie, Poroszenko dał Dudzie do zrozumienia, żeby się nie mieszał w sprawy Ukrainy.

 11. Ja się tym prawicowym publicystom nie dziwię. Po latach, gdy słyszeli, że „wymrą jak dinozaury” (D. Tusk), że się „dorżnie watahę” (R. Sikorski), że są „moherowymi beretami” (D.Tusk), „dyplomatołkami” (W.Bartoszewski), po tym wszystkim przyszedł człowiek, który startując z 8% granicy rozpoznawalności przy powiedzmy – niechętnej postawie wszystkich trzech głównych stacji telewizyjnych – pokazał im, że jednak można wygrać, rozbić „szklany sufit” i poprowadzić do wygranej (wielce prawdopodobnej) w wyborach parlamentarnych.
  Prezydent Andrzej Duda nabierze z czasem również dla prawicowych publicystów normalnych, ludzkich wymiarów.
  W tej chwili kpienie z tej z tej radości wydaje mi się panie redaktorze Szacki po prostu małe.
  Niech Pan nabierze trochę dystansu.

 12. Brakuje tylko haseł w stylu: Duda jest wielki! Lech Kaczyński mógłby mu buty czyścić!

 13. A jezdem zadowolony z nowego Pana Prezydenta – to człowiek Honoru na miarę ,,Burego” czy ,,Ognia”. Żołnierz wyklęty, który pokornie czekał na szansę usłużenia swojej Ojczyźnie. Co ważniejsze jako człowiek Honoru już przystąpił do realizacji swoich obietnic – już nakazał rządowi wypłatę obiecanych 500zł na dziecko. Co prawda ja jeszcze swojego tysia na koncie w tym miesiącu nie uświadczyłem ale to zapewne sabotaż Kopaczowej. Nie zaprosili nas do stołu w sprawie Ukrainy ale to zapewne krecia robota Tuska.
  Generalnie współczuję mu – już ruszyła lewacka szczujnia atakować Prezydenta. Już czepili się jakichś ,,diet” bo nic innego na Niego nie znaleźli. Nie to co prawacy: pełni wyrozumiałości wobec Komoruskiego, agenta, mordercy poprzednika, zdrajcy etc. . Miarą ich wyrozumiałości jest to, że pozwolili mu wynieść się do Ruskiej Budy a nie utłukli jak mu się należało.
  Rence precz od Pana Prezydenta. Uratuje nasz Naród tak jak uratował Hostię spadającą w przepaść.

 14. Duda póki co to jedna wielka porażka.

 15. Po tylu latach bezustannych porażek reakcje prawicy na swojego prezydenta faktycznie ocierają się o komizm ale są jakoś tam zrozumiałe.

  Pełnię komizmu osiągnięto za to już w TV Trwam. Nie wiem czy można to wklejać linki do YT ale zaryzykuję: to najpopularniejsza piosenka wśród widzów:

  https://youtu.be/zGLfK4wQre4

 16. Duduś już dawno wyspowiadał sie z tych podróży do Poznania na koszt państwa, zmówił dwie zdrowaśki, przyjął komunię. Jego duszyczka jest już czyściutka jak śnieg w Krakowie więc dlaczego go nękasz niewierny Tomaszu.

 17. Do Nexus
  Wysluchalam i wymieklam, zaczymam sie bac o Polske .

 18. Panie Szacki,
  Poniżej cytaty z wystąpień anty-Dudy, czyli prezydenta Komorowskiego. To nie opinie o Komorowskim, to jego słowa.

  Jak Pan widzi, dowcipnym się nie jest, choć czasem bywa.
  Pan chyba nie bywa.

  B. Komorowski:
  Abyście wszyscy skakali jak Adam Małysz.
  Bigos to szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane. (wykład o bigosie w USA)
  Dopiero pana wypowiedź mi uzmysłowiła, że to jest pytanie natury geograficzno-geograficznej.
  Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera. (o celności nieznanych snajperów)
  Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne. Wtedy też lepiej się poluje.
  Łączę się z Wami w bulu i nadzieji.
  Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych.
  Nie tylko Amerykanie mają Statuę Wolności, ale my też mamy swoją wielką, wspaniałą statuę wolności, a tą statuą wolności są przecież portowe i stoczniowe dźwigi, które widać z daleka…
  Proszę państwa. Jest takie powiedzenie, że polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły.
  Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku.

 19. Mauro Rossi
  25 sierpnia o godz. 15:24
  Strażnik żyrandola Gajowy to przeszłość, teraz mamy strażnika baldachimu Ministranta. Z deszczu pod rynnę.

 20. Nie ważne co by Komorowski nie zrobił/powiedział- zresztą grzeje mnie to, bo na niego nie głosowałem- tego obrzydlistwa nie da się przebić: http://e5.pudelek.pl/24eb816a3ab334cf3a2bc8ff606b7855a0aa7a4f.jpg

 21. Po pięciu latach miernej prezydentury Komorowskiego, normalny człowiek, jakim jest Duda, jawi się geniuszem.

 22. @Kontestator

  Wlasnie Poroszenko pokazal Dudzie, ze pieprzenie co slina na jezyk przyniesie daje rezultaty tylko w Ciemnogrodzie, gdzie Narod wszystko kupi.

  Komorowskiego, tego „nudziarza”, sluchali i w Berlinie i w Paryzu i w Londynie i w Kijowie.

 23. … gazeta ,,w Sieci,, to taka Tybuna Ludu (prawicy ) z malymi dodatkami kabaretu i ,,007 zglos sie ,, poprostu brukowiec w ktorym opluwa sie rzad ,PO i kazdego kto nie jest za….

 24. Po obejrzeniu hitu „TV Trwam”: ja też zaczynam obawiać się o „pszyszłość” Polski, a raczej o zdrowie psychiczne sporej części narodu. Ale dlaczego ta część narodu chce dać prezydentowi konia z rzędem? Chyba że to Kasztanka. Odpowiedź dla Kruka: gablotek nie pamiętam, bom nie z Warszawy, ale o kulcie jednostki słyszałam 🙂
  „Kult jednostki polegał (m.in.) na wprowadzeniu do powszechnej świadomości uwielbienia dla rządzącego, przekonaniu o jego wielkości, ponadprzeciętności, a także nieomylności (władzy przypisuje się cechy nadprzyrodzone). Idea kultu jednostki związana jest przede wszystkim z Józefem Stalinem i wychwalaniu każdej jego decyzji oraz wyjątkowych cech charakteru. Kult jednostki wykluczał jakąkolwiek krytykę wodza.
  Kult jednostki w Polsce objawił się po II wojnie światowej w stosunku do Włodzimierza Lenina i Józefa Stalina, a także prezydenta, a następnie I sekretarza PZPR Bolesława Bieruta. Inne przykłady: N. Ceausescu w Rumunii, F. Castro na Kubie, Kim Ir Sen w Korei Północnej, Mao Tse-tung w Chinach. (www.historia-polski.klp.pl). No to w niezłym towarzystwie znalazł się prezydent Duda – gratulacje!

 25. Prezydenta Rzeczypospolitej należy szanować, choć to bardzo trudne dla każdego, kto nie należał do tej właściwie przygotowanej części narodu, która go wybrała.

 26. Dziś na Krakowskim Przedmiesciu dowiedzialam sie ze to drugi prezydent od momentu uzyskania nieposleglosci.:( Masakra. Nawiedzony Pan miał kilku sluchaczy.To smutne a wlasciwie nie. To straszne!

 27. @Jerzy.n19
  Prezydenta nalezy uznawac, poniewaz zostal wybrany demokratycznie. Z szacunkiem jest troche trudniej – nie kazdy, nawet prezydent, budzi powszechny szacunek. Hymny na czesc Andrzeja Dudy szacunku rodakow mu nie przysporza.

 28. Zastanawiam sie czy ten wysyp peanow na czesc Dudy podoba sie Kaczynskiemu. Moze Kaczynski wypadl z lask Rydzyka? Nie wykluczam, ze w PiS zaczna sie wewnetrzne walki.

 29. Najwyższy czas ułożyć hymn na cześć nowego prezydenta, do śpiewania przez dzieci w szkołach.

 30. Widząc kto jest prezydentem i kto wkrótce będzie Polską rządził, być może nawet niepodzielnie, mam ochotę zasnąć na jakiś czas (trudno powiedzieć czy miałyby to być niestety znowu lata, czy może tylko miesiące) i obudzić się wtedy, kiedy ludzie będą demonstrować, krzycząc „Duda buda!”.

 31. No coz panstwo redaktorzy z WSIECI moga byc zachwyceni swoim prezydentem, ale z perspektywy zewnetrznej ich Kim Ir Sen nie wyglada dobrze. Prezydent juz na poczatku swojej kadencji medialnie probowal zorganizowac czas prezydentowi Obamie i pani Kanclerz Niemiec a Poroszence podyktowac, kto powinien rozmawiac o wolnosci Ukrainy z nim przy stole. Pytanie powtarzane w USA brzmi: po co Duda usiluje wplatac Polske w ukrainsk kryzys, kiedy Europa usiluje Polske od tego ochronic? Po co prowokowac Putina, by ostrzyl zeby na sasiada, tylko po to, zeby Duda mogl sie wykazac swoim bohaterstwem i niezlomnoscia, ktora bez NATO potrwa prrawdopodobnie 3 do 4 dni. Czy Duda uwaza, ze sprowokowanie Rosji do aktywnosci Nato bedzie perla w koronie jego niezlomnosci za cene konfliktu zbrojnego?

 32. „Pancernik Duda” to brzmi tak, jak „Pancernik Potiomkin”. Tyle, że pancerniki dawno już wycofano z użycia.

css.php