Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

7.04.2015
wtorek

O znachorze z Nowego Sącza i wróżkach z kanapy TVN

7 kwietnia 2015, wtorek,

TVN w „Faktach” z okazji aktu oskarżenia dla znachora z Nowego Sącza przypomniał straszną historię rodziców, którzy idąc za jego radami zagłodzili na śmierć swoje półroczne dziecko.

Niby cywilizacja, XXI wiek, a wciąż są rodzice, którzy hołdują zasadzie „na trzy zdrowaśki do pieca”, której jedynym efektem jest, jak pisał Prus, trup ze skórą czerwoną, gdzieniegdzie oblazłą.

Skąd się biorą tacy kretyni? TVN – i inne telewizje – nie są bez winy. Od lat szerzą ciemnotę, wystarczy pogooglać. A kto sieje wiatr…

„Grzegorza Schetyny karty nie widzą i będzie próbował się pozbyć z rządu ciemnowłosej kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN wróżka Oriana i Anna Kempisty, także wróżka, ale i tarocistka, zdradziły, jaką przyszłość Polski i polskiego rządu widzą w kartach”.

„W kuchni Dzień Dobry TVN wróż Maciej, którego kuchnia jest drugą z największych pasji po ezoteryce, przygotował: placki ziemniaczane ze śmietaną, wędzonym łososiem i czerwonym kawiorem, polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-grzybowym podane na makaronie pappardelle i koktajl truskawkowo-malinowy. Smacznego!”.

„Polacy chętnie korzystają z usług wróżek. Teraz będziemy mieć w Polsce jeszcze więcej wróżek i wróżbitów, bo powstała pierwsza szkoła dla wróżek. Czego adepci ezoteryki będą uczyć się w tej szole?” – w tym odcinku „Dzień dobry TVN” Jolanta Pieńkowska przyjaźnie gaworzyła z wróżkami, które zapowiedziała jako osoby, „które mogą wiedzieć o państwa życiu wszystko lub prawie wszystko”. Pieńkowska dziwiła się tylko, jak może istnieć szkoła dla wróżek, skoro ten dar albo się ma, albo się go nie ma.

Krótko mówiąc, gdyby TVN była konsekwentna, toby znachora z Nowego Sącza broniła.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
 1. Bardzo jest Pan Redaktor delikatny dla tych durniów i jazgotek z tvn,tvp.

 2. To dobry komentarz do religijności Polaków.

 3. Panie redaktorze, chyba przecenia Pan wpływ wróżek, a nie docenia wpływu od kołyski Kościoła Katolickiego. „Zjawiska diabelskie”, „złe duchy”, duchowe zagrożenia”, „opętania”, „dręczenia demoniczne”, ‚egzorcyści’ to są nauki głoszone przez kk i to w murach szkolnych! Witamy ponownie w Średniowieczu!

 4. Od lat wiadomo, że władza ludu jest dobra, ale kiedy podparta autorytetami. Ludzie muszą mieć kogoś, kogo szanują i liczą się z jego zdaniem.
  Obecnie kogoś takiego nie ma.
  Więc można sadzić ciemnotę i zarabiać na niej. Miecugow miał rację, ale pominął fakt, że dziennikarze zrezygnowali z walki o bycie autorytetami.. teraz relacjonują upodobniając się do błaznów na festynach ku uciesze publiki.
  Wychowamy sobie świat, który pożre nasze dzieci. I to nasze pokolenia, żyjące przecież w pięknym czasie, będą odpowiedzialne za to, co po nas nastąpi.

 5. Bo jak widać są „nasze wróżki” i takie, których się nie popiera 😀
  Słuchałam kiedyś wypowiedź dominikanina, który wyjaśniał, że odejście do wiary wcale nie oznacza, że nagle same realistycznie nastawione osoby będą- a właśnie wtedy często szuka się „pomocy” u wróżek, wróżbitów, kartach tarota, horoskopach.

css.php