Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

11.03.2015
środa

Fantazje Giertycha

11 marca 2015, środa,

Wywiad z Romanem Giertychem w gazeta.pl obfituje w zabawne wątki, a z całości wnoszę, że to nie tylko wzrostem największy polski polityk w historii. Jeśli coś się w naszej polityce udało, to musiał za tym czymś stać Roman Giertych; tak zdaje się myśleć bohater tej notki.

Już u progu kariery był diablo skuteczny. Za rządów SLD-PSL wymyślił ordynację wyborczą do europarlamentu w takim kształcie, by w we własnej partii zablokować ludzi o. Rydzyka.

Tak, Giertych naprawdę to powiedział.

„Ja tę ordynację sam napisałem, przyniosłem i przegłosowaliśmy”.

„Zrobiłem okręgi, z których nawet jedynkom trudno się jest dostać”.

„Wiedzieliśmy, że musimy paru kandydatów od ojca Rydzyka dać na listy. Zastanawiałem się, co zrobić, żeby dać ich na jedynki, ale nie dać im mandatów. I wymyśliłem ordynację, która funkcjonuje do dziś”.

Brzmi to imponująco. Ale Adam Malczak sprawdził jak było z tymi okręgami i ogłosił to na Twitterze. Otóż podział Polski na te okręgi wprowadził już projekt rządowy i posłowie w Sejmie go nie tknęli.

Zadzwoniłem do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Krzysztofa Janika, który uchodzi za twórcę ustawy. Słowa Giertycha przyjął ze zdziwieniem. – Powiedziałbym, że wpływ Romana Giertycha na nasz rząd był umiarkowany – mówi. Dodał, że właściwym twórcą ordynacji był prof. Stanisław Gebethner.

Panie mecenasie, ma pan kancelarię na Nowym Świecie. W okolicy na pewno jest jakaś apteka, a w aptece regał pełen preparatów na pamięć. Bo nie chce mi się wierzyć, że po prostu pan skłamał.

PS Chyba był jakiś kurs do apteki, bo wczoraj wieczorem na facebooku zawisło oświadczenie Romana Giertycha: „Jedna poprawka do wywiadu. Prace nad ordynacją były prowadzone w podkomisji Komisji Europejskiej oraz w ramach wcześniejszych ustaleń z przewodniczącym tej komisji Józefem Oleksym. W mojej pamięci gdy rozmawiałem z dziennikarzami te dwa wydarzenia zbiły się w jedno”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. „Bo nie chce mi się wierzyć, że po prostu pan skłamał.”

  Nie chce Ci się wierzyć !?? Boisz się że Cie koń z Krakowskiego Przedmieścia w konto kopnie 😉 !

 2. Chodzą plotki że nawet sam sie urodził.

 3. Mecenas G. dorabia sobie legendę i wizerunek osoby skutecznej. Bardzo mu to jest potrzebne po tym jak właściwie zęby sobie wybił na J. Kaczyńskim i przegrał politycznie wraz ze swoim ugrupowaniem. Tak sobie zęby wybił, że lawiruje wokół PO by podjeść sobie jakieś ochłapy a następnie wzmocnić politycznie do jakiejś kolejnej endeckiej krucjaty. Teraz pan G uprawia propagandę jakim to jest manichejskim sprytnym i skutecznym politykiem by zrobić sobie publiczkę i odciąć się od przegranych. Porażki w zawodzie adwokata wszystko jedno czy to polityczne czy to osobiste czy to na wokandzie to w perspektywie biznesowej coś najgorszego co może być. Kto oglądał filmy na podstawie scenariusza Piesiewicza i śledził losy mec. Piesiewicza ten zapewne o tym wie. W tym wywiadzie pana G widać taki jakiś dziki onanizm i fascynację makiawelizmem. Prawdę powiedziawszy wyszła z pana mecenasa G zgnilizna polityczna i cynizm. Całkowity zanik wartości. Nie polityka jako środek do realizowania wartości a polityka jako środek do gry o dominację o interesy swojej koterii. Zresztą ta choroba ugryzła wszystkich współczesnych polityków. Gdzie się podziali tacy bojownicy o wartości społeczne jak: Mazowiecki, Kuratowska, Geremek a nawet na prawicy Chrzanowski czy też nie budząca żadnych rozkoszy pani Grześkowiak

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Giertycha pamietam jako rzadkiego kalibru kanalie gotowa na wszelkie swinstwa i pozbawinego jakichkolwiek skrupulow. Ten facet nabroil jak rzadko ktory i za to pownien byc wymazany z kart historii polskiej polityki (razem z 99% pozostalych macherow jacy sie w polityce krecili w ostatnich 25 latach)

  Ale gdybym potrzebowal prawnika to Giertych bylby nr.1 na mojej liscie. On jest bydle i szuja a tacy niestey sa skuteczni.

 6. pawel markiewicz
  12 marca o godz. 13:29

  „On jest bydle i szuja”
  A może on się wzoruje na min. Talleyrandzie którego Napoleon nazwał gównem w jedwabnych pończochach !? Tak czy inaczej proszę pamiętać o wiecznie zdyszanym i spoconym pędraku w randze ministra – Kamińskim. Dla niego parę cm na skali kurewstwa też powinno zostać 😉 !

 7. murator
  pelna zgoda 🙂

 8. Giertych nie tylko ordynację wyborczą do europarlamentu fachowo napisał tak, żeby mu mohery nie weszły do Brukseli. Ustawę o aptekach też fachowo tak napisał, żeby były jak najbliżej jego kancelarii na Nowym Świecie.
  Dzięki czemu ma wygodę: może z łatwością nabywać dowolne ilości pigułek poprawiających pamięć.
  Nie ma tak jednak pigułek poprawiających wiarygodność.
  Mec. Giertych powinien napisać kolejną ustawę.

 9. Przechodzi się do historii za cytat albo czyn.On sprawdził czym jest kaczyzm i odszedł z funkcji wice premiera.Dlz mnie jest dlatego wielki ,a pokurcze to różne podnóżki prezesa.

css.php