Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

7.10.2014
wtorek

Poemat Nowaka z nagłym zwrotem akcji na koniec

7 października 2014, wtorek,

Ja mam zbroję zbudowaną z prawdy i poczucia uczciwości

Z zamiarem pożegnania się z polityką nosiłem się od dawna. Miałem już dosyć

Zaszczuty człowiek

Przy takiej ruinie mojego wizerunku dalej w polityce funkcjonować nie mogę

Złożę mandat. W ciągu kilku tygodni

Żeby być posłem, trzeba mieć zaufanie publiczne. Jestem to winny wyborcom

Do polityki już nie wrócę

Trzeba nauczyć się na nowo żyć

Teraz czas odejść

I smak jest gorzki.

Prawda jest obiektywna – tu się nic nie zmienia

a decyzja o mandacie subiektywna – moja i tylko moja

– jako taka może się zmieniać.

PS Sławomir Nowak, były minister transportu, niegdyś współpracownik Donalda Tuska, ma zarzuty prokuratorskie za niewpisanie do oświadczenia majątkowego drogiego zegarka. Gdy latem tego roku „Wprost” ujawnił jego nielegalnie podsłuchaną rozmowę z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem o kontroli skarbowej majątku Nowaka i jego żony, poseł zapowiedział, że odejdzie z polityki i odda mandat poselski. Potem zmienił zdanie. Wszystkie cytaty pochodzą z wywiadów Nowaka: dla „Polski The Times” z maja 2013 r. i „Newsweeka” z czerwca 2014 r. Ostatnie trzy wersy to tweet Sławomira Nowaka z 7 października 2014 r.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 17

Dodaj komentarz »
 1. „prawdziwy polityk cnoty sie nie boi”

 2. Dlaczego nie zrobił? Bo większość polskich wyborców dalej chce głosować na PO, więc – podobnie jak koledzy z partii – uważa, i słusznie, że ma społeczny mandat do kontynuowania swojej złodziejskiej działalności.

 3. To chyba jasne – immunitet ważna rzecz, a i parę złotych też się przyda. Dla jasności, uchylenie immunitetu dotyczy wyłącznie konkretnej sprawy, w tym przrzypadku zegarka. co notabene budzi rozbawienie w kontekście, że innym posłom uszło płazem zatajenie, iż są właścicielami domu na Florydzie, czy samolotu. Grozę natomiast budzi fakt, że sprawa, która powinna zakończyć się w ciągu tygodnia, trwa nadal. Dlaczego tak długo – oto jest pytanie.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. to jest wlasnie tzw „klasa polityczna” az sie niedobrze robi jak ciezko sie od koryta oderwac.
  I pozniej wszyscy dziwia sie ze do wyborow tak malo chodzi ludzi.

 6. uwazam akcje wywalania Nowaka z Sejmu za zegarek za wielce zabawna i niesamowicie ekscytujaca, ale po prostu glupia. Byl naprawde dobrym ministrem i zrobil w odroznieniu od poprzednikow wiele dobrego. Slabosc do gadzetow i nie wpisanie zegrka do zeznania jest byc moze wazne dla dziennikarzy, a napadanie go co chwila zza wegla z linczem bardzo sie im podoba, ale sorry – naprawde to glupie!

 7. A jak to się ma do skowytu Kalisza i jemu podobnych, że posłowie zarabiają za mało? Jeśli tak, to Nowak powinien natychmiast znaleźć na wolnym rynku pracę za 50 tysięcy. Prawda jest taka, że 95% degeneratów z Wiejskiej nie potrafiłaby uczciwie zarobić nawet dwóch tysięcy.

 8. Śmiech człowieka bierze z tego zamiłowania niektórych ludzi do błyskotek i do imponowania innym. Jak nie mają czym imponować, kupują sobie drogi zegarek, albo drogi samochód. Tylko czy ktoś taki musi być koniecznie posłem albo ministrem?

 9. Ex minister jest postacią barwną .Bez przekąsu.Rzuca się w oczy i na strony gazet.Czyż jego wina ,ze przystojny ?
  Wykonywał tylko rozkazy.Podobnie jak koledzy kiedyś jak i teraz rządzący.Mniej rzucający się w oczy i na strony gazet.

 10. Panie redaktorze Szacki proszę nie udawać, że pan nie wie. Ale ja rozumiem dlaczego pan o tym nie napisze po prostu w pośpiechu w ministerstwie sprawiedliwości zmieniono tak przepisy, że obecnie jeżeli wartość przedmiotu wynosi 20000 tysięcy złotych a nie został ujawniony w deklaracji podatkowej to jest to przestępstwo. Według biegłych wartość zegarka Nowaka wynosiła od 10000 do 15000. Według tego co pisano w gazecie prawnej to wpłynie na wyrok sądowy pomimo, że w prawie istnieje zasada, że prawo nie może działać wstecz. No ale przecież dobrze wiemy, że to nie dotyczy działaczy PO nieprawdaż dla nich można psuć prawo. Jakoś sobie nie przypominam, żeby ten tak opluwany przez pana Kaczyński w pośpiechu zmieniał prawo, żeby ratować Lipca.

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/817968,falszywe-deklaracje-majatkowe-nie-bedzie-kary-za-zegarek-ministra.html

 11. Jadąc klasykiem:
  ”- No i co?
  – No i jajco…”

  By żyło się lepiej. Wszystkim.

 12. a kto wierzy w słowa polityka ?

 13. Pan Redaktór taki duży chłopiec a dziwi się – immunitet jest dla KAŻDEGO przestępcy rzeczą nie do pogardzenia. Na to nakłada się kwestia finansowa: jak wiadomo z podsłuchanej rozmowy, żona pana ministra pomimo, że jest świetnym fachowcem ledwie ciepie prowadząc swój dentystyczny biznes. Wobec nieomal charytatywnego charakteru żoninej działalności to na barki pana Nowaka spada obowiązek zapewnienia rodzinie bytu.
  Ps. oczekiwać od osobnika zasiadającego w Sejmie takich rzeczy jak słowność, uczciwość, w świetle 25lat doświadczeń tzw. demokracją jest rzeczą zgoła niemądrą. Ci ludzie z definicji nie posiadają tzw. zdolności honorowej. Gdyby ją mieli nie dali by rady zostać posłami.

 14. Zero klasy. O dotrzymywaniu słowa nie wspomnę, bo to w końcu tylko polityk. Mam nadzieję, iż wyborcy nauczą Pana p osła odpowiadać za swoje słowa:))))

 15. Z braku laku i pensja poselska dobra. Zegarka nie musi sobie kupować.

 16. Zorientował się, że gest złożenia mandatu nie robi większego wrażenia na społeczeństwie i mediach. Jedynym, który złożył mandat był Palikot. I czy ktokolwiek to dzisiaj pamięta i docenia? Nikt!

 17. Ale przecież pan Nowak nie mógłby być dalej posłem i nie mógłby zmieniać zdania gdyby nie miał poparcia wśród kolegów partyjnych. Przecież wyraźnie mówi się o „nowym otwarciu” i interpretuje stosownie słowa byłego premiera
  „dopóki ja jestem premierem”. Były także wypowiedzi kolegów pana Nowaka, że właściwie to był dobrym ministrem. No i nie zapomnijmy o poparciu swoich w terenie, gdzieś w Kołobrzegu czy Pile (?)
  Krytyka Pana Szackiego jest jednostronna i niesprawiedliwa dla byłego Ministra. To właśnie partyjne okoliczności pozwalają mu dopasowywać swoje zdanie do sytuacji. Pan Nowak jest przypadkiem jednostkowym nie wartym analizy. Warta analizy jest owa sytuacja popierania cwanika i gogusia przez towarzystwo. Bo to ma wymiar polityczno społeczny. A o tym ani słowa.

 18. Nowak to najlepszy przykład szui polityka. Gada jedno robi drugie i pali głupa że jest ofiarą.

css.php