Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

2.09.2014
wtorek

Przypadkiem z tragarzami

2 września 2014, wtorek,

Odśpiewanie Donaldowi Tuskowi „Sto lat” w programie Tomasza Lisa z daleka pachnie naturalnością, luzem i spontanicznością. Przynajmniej tak zapachniało Lisowi, który – w charakterystycznej dla siebie stylistyce – dał odpór wszystkim tym, którym „Sto lat” zaleciało sztucznością i ustawką.

„Właśnie ze szczerym rozbawieniem czytam na prawicowych forach enuncjacje PiS-troglodytów o zainscenizowanym śpiewaniu dla premiera Tuska. Czytanie tego, co piszą na prawicowych forach to moje hobby, za każdym razem przekonuję się, że na ich tle Tworki to oaza normalności” – napisał Lis w portalu natemat.pl.
I pochwalił publiczność: „To, że zaśpiewała premierowi Sto lat uznaję jednak za – z jej strony – miły gest. To naprawdę podnoszące na duchu, że normalni ludzie mają w głębokim poważaniu ujadanie PIS-owskich propagandystów”.
Ten tekst – gdy się już pozna smutne fakty – nie sposób czytać bez narastającego współczucia dla autora, który pogrąża się z każdym zdaniem.

Szybko wyciekł bowiem wpis niedawnej kandydatki PO na europosłankę Kingi Gajewskiej na forum młodzieżówki Platformy:

„Misie, zostało jeszcze osiem miejsc na dzisiejszego Lisa z premierem. Przywitamy tak PDT, że PiS-owi szczęka opadnie J”.

To tyle w temacie spontaniczności.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 23

Dodaj komentarz »
 1. NO, ale on nie miał z tym nic wspólnego:))

 2. Detektywie Szacki! Panu się wydaje, że szczwany Lis zorganizował klakę PDT, bo młoda niedoszła europosłanka zachęcała młodzież PO-wską do tego? Zaiste logika bliska PIS-owskiej.
  Ale niech Pan się nie obraża, bo na logikę, tę bez przymiotnika, nie można się obrażać. Jeśli ktoś pisze takie oskarżenia, to albo zapatrzył się na PJK (Prezesa Jarosława Kaczyńskiego), albo nie zna kulis powstawania tego programu.
  Nikt, nawet chytry Lis, nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Proszę obejrzeć sobie archiwalne programy z Pańskim idolem – PJK. Wtedy to była klaka! Ale czy Pan detektyw uruchomił wtedy swój aparat śledczy?
  Przy okazji: za to PDT premier Tusk powinien się raczej obrazić na młodą janczarkę, bo to skrót od dawnych Państwowych Domów Towarowych.

 3. I tak dobrze, że podczas rozmowy Lis nie padł na kolana. Zresztą padały tam pytania, tak jakby to PDT je układał, albo w najlepszym razie inny funkcjonariusz Tomasz Wołek.
  Czuwaj.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. janekniel – jesteś idealnym przykładem wyprania mózgu.

 6. Panie Szacki to, że ludzie są dumni z naszego premiera to nie jakaś zmowa, tylko normalny przejaw w zdrowym społeczeństwie, które samo wybrało swego premiera. Sto lat panie Premierze i kropka!

 7. a propos spontaniczności w programie Pana Lisa. Miałam okazję raz zasiadać w miejscu dla publiczności. Przed rozpoczęciem programu, miła pani poinformowała nas od A do Z jak mamy się zachowywać, czyli kiedy wyjdzie pan z tabliczką „brawa” publiczność ma bić brawa, kiedy pojawi się tabliczka z napisem „śmiech” publiczność miała się szczerze uśmiechać. Zero nadprogramowych wyskoków, nawet Pani która kolorystycznie nie pasowała do całości (była ubrana na czerwono) została wyproszona. Stąd też pytanie: czy aby na pewno 100 lat dla premiera było spontaniczne? Osobiście wątpię.

 8. No to co? Bufonady Lisa nie potrzeba demaskować, jakoś od lat mu ona nie przeszkadza być jednym z lepszych dziennikarzy – a poza tym, to detal, zupełnie bez znaczenia, przewidywalny… i w sumie ładny efekt. Odrobina luzu i dystansu…

 9. TL to człowiek, któremu PDT nas..ra do talerza, będzie upierał się, że to dżem, tylko się scukrzyło.

 10. Fajny ten Lis.

 11. Trochę słaba ta dedukcja i „dowód’ jednak żaden. Tak gwoli sprawiedliwości, bo Tuskon ani na oklaski, ani na uwielbienie nie zasługuje. Niemniej – sukces jest, nie negujmy faktów.

 12. Czyżby chęć uwiarygodnienia się jako „bezstronny” „niezależny” dziennikarz panie Szacki nikt panu nie uwierzy?

 13. Łubu-dubu, łubu-dubu…niech nam żyje, prezes naszego klubu…niech, ży-je nam!

  Panie Szacki – jakbyś Pan za każdy odcinek dostawał 100 000pln od kontrolowanej przez rząd TV, to też byś Pan śpiewał. Jeszcze być Pan tort upiekł największemu gospodarzowi od czasów Mieszka 1 ! 😉

  Co nie zmienia faktu, że dobry tekst 🙂 Ciekawe, czy Pana zwolnią 🙂

 14. Ad Lanyponiedziałek: jeszcze dojdzie do Wielkiej Koalicji SLD/Prawica (Gowina). 🙂

 15. Panie Szacki,prawdziwe i niekłamane są tylko oklaski i zachwyty dla Jarosława-Zbawy,czyż nie?!! Pozwoli Pan,że ja pogratuluję Premierowi z całego serca,a Wam wszystkim zazdrośnikiom,prawicowym i „poprawnym” katolikom,kij na drogę i pa,pa…

 16. Podejrzewałem, że to taka „spontaniczność” właśnie. Wiadomo: najlepsza jest ta improwizacja, którą się wcześniej bardzo dobrze przygotuje.

 17. lisodupstwo

 18. Szkoda, że Polityka, która czytam od czterdziestu lat z szacunkiem, tak obniża loty.

  Młody narybek nie dorasta niestety — detektyw Szacki jest po prostu żałosny.

 19. A młodzież dalej ślepo jak osły leci za marchewka na kiju i zrobią wszystko żeby podlizac sie władzy, która de facto daje im złudne nadzieje na karierę polityczna…

 20. Panu Premierowi Tuskowi tkliwie dziękuję za to, że dobrotliwie podwyższył wiek emerytalny i zmusił ważne dla mnie kobiety do tego, by pracowały aż o siedem lat dłużej, a kobiety-nauczycielki o siedemnaście lat.

  Będę usilnie wspierał Pana Tuska, zwłaszcza związany z jego Osobistością Męża Stanu kult jednostki.

  Ps. Zarazem jestem wdzięczny Pani Piterze z PO, bo heroicznie i feministycznie wspierała Pana Premiera w zmuszaniu kobiet do dłuższej pracy, sama zaś niedawno przeszła se na emeryturkę.

 21. Panie Szacki. Z całym szacunkiem ale ten napisany przez Pana teskt świadczy o tym, że sięga Pan dziennikarskiego dna. Próbuje Pan umniejszyć, raczej dość nie udolnie, sukces niebywały Polskiego premiera szukając taniej sensacji. Wstyd.
  Nie pozdrawiam

 22. Żorż Ponimirski- szerokie spektrum zainteresowań, może jednak lepiej wrócić do tego na czym się znasz, czyli pisania o ulicznym jedzeniu, chociaż i w obecnych tu komentarzach widać żywe zainteresowanie zawartością talerzy.

 23. No i co z tego że się umówili żeby odśpiewać sto lat….?
  Gdy idę do kogoś na urodziny, to zwykle umawiam się z kolegami co mu kupimy. Gdy chcę komuś pogratulować – zwycięstwa, urodzin dziecka, zamą/lub zażonępójścia, to też zwykle się umawiam ze znajomymi jakby to uczcić.
  Mam nadzieję, że porównanie podałem dobre. Jeśli Pana nie przekonuje to proszę poprosić swoją Rodzinę (ale życzę Panu jak najlepiej) by przy okazji urodzin już Panu nie śpiewali sto lat, nie dawali prezentów wspólnych – bo to przecież jest „złe”, „godne potępienia”.

 24. Ehhh, no trudno wstrzymać się złośliwości, że wyznawcy PDT nie grzeszą inteligencją.
  Porównanie jest idiotyczne, bo Pan Szacki nie ma nic przeciw „umawianiu się”, ale bezczelnemu zaprzeczaniu, że do umówienia doszło.

css.php