Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce Zaraz wracam - Wojciech Szacki: tu piszę o Polityce

17.10.2013
czwartek

Zapach kwiatów nad Platformą

17 października 2013, czwartek,

Po kilku przykrych miesiącach, gdy Platforma musiała się użerać z jakimś PiS, z jakimś Palikotem, dogadywać się z z SLD – krótko mówiąc, po referendum warszawskim – politycy PO mogą w pełni poświęcić się swej ulubionej aktywności, czyli kopaniu się po kostkach i okolicach.

Najpopularniejsze hasła w politycznym słowniku platformersów to obecnie „członków straszenie”, „dusze martwe”, „korupcja, w tym polityczna”, „kół pompowanie”, „zjazdów unieważnianie”.

Kopanina staje się bardziej wyrafinowana na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tu fauluje się z uśmiechem nr 5, w powietrzu fruwają komplementy. – Grzegorz Schetyna, to zawodnik twardy jak skała. Lepiej wspominam czasy, kiedy tacy twardzi zawodnicy współpracowali. Ja widzę dla niego miejsce w rządzie, ale decyzję może podjąć tylko premier – mówi „Rzeczpospolitej” Cezary Grabarczyk.

Schetyna z uśmiechem replikuje w RMF: „Jestem bardzo przyjemnie zaskoczony”.

Unosi się zapach kwiatów, zupełnie jak na pogrzebie. Jeśli Tusk zaprosi Schetynę do rządu, to nie po to, żeby się z nim czymkolwiek dzielić, tylko po to, żeby go wykończyć. I Schetyna doskonale o tym wie, świetnie też zdaje sobie sprawę, że Grabarczyk, gdy mówi o tęsknocie za współpracą, to chodzi o współpracę ofiary ze sprawcą.

I tak samo Tusk wie, że gdyby uwierzył schetynowcom, którzy też nie pragną niczego innego niż harmonijnej współpracy, gdyby oddał Schetynie kontrolę nad strukturami partii, to po kilku miesiącach zostałby zrzucony z sań, dla dobra Platformy rzecz jasna.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. i swietnie, niech sie zagryza, szkoda mi tylko Polski o ktorej nikt nawet nie mysli. mamy bardzo propanstwowo myslacych mezow stanu. mamy co wybralismy !

 2. Zapach kwiatów ?

  Gra idzie o miliardy unijne do przekręcenia.Następne.O ile się uda wygrac w 2015.
  To jest dylemat.Pokaz spójnosci i siły by wygrac a jednoczesnie unicestwic kolesiów pretendujacych .Dylemat prawie szekspirowski.Z poprawką .Odwołującą się do
  „Przedstawienia Hamleta we wsi Głucha Dolna”.

 3. Tuskowi nie chodzi o to, by wygrać ze Schetyną. Chodzi mu o to, by wygrać z Kaczyńskim. Jak wygra po raz kolejny z Kaczyńskim, to żaden Schetyna mu nie podskoczy. W tej chwili jak się wydaje dał sygnał do jakiejś poważnej rozgrywki z Macierewiczem, żeby go skompromitować i wbić klin między niego, a Kaczyńskiego. Najpierw pozwolono mu urosnąć prawie do Kaczyńskiego poziomu, a teraz napuści się ich na siebie, co wywoła dezorientację w elektoracie. Chyba, że Kaczyński w ramach uniku nie da się sprowokować, i będzie bezsilnie patrzył na spadające procenty PiSu. W każdym razie: nie należy lekceważyć Tuska.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Poziom tego artykulu jest kompletnym dnem.

  Widac tu bezgraniczne oslepienie kultem jednostki dyktatora Donka Tuska.

  Jedynym ratunkiem dla PO jest natychmiastowe usuniecie Tuska i zastapienie go fachowcem z najwyzszej polki.

  Historyk bez dosiwadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal nie nadaje sie na stanowisko premiera. O tym autor nie wie i nie zadje sobie sprawy. Bo jest tylko doroslym dzieckiem. A moze nawet nie dororoslym.

 6. Panie Szacki, i co, i co? Będzie pan głosować na oszustów? Da pan władzę tym, co – jak sami mówią – pompują, korumpują? Da pan władzę napompowanym wojewodom, senatorom, posłom? Powierzy im pan los swój, swojej rodziny, swoich przyjaciół? Odda pan, powierzy, więc po kiego pan się tu sili.

 7. Panie Redaktorze,
  wot żyzn parchataja:)

 8. Pozwalam sobie zamiescic u Pana Redaktora linke do naszego listu, w ktorym zglaszamy ks. W. Lemanskiego do Nagrody im. ks. Stanislawa Musiala, z nadzieja dolaczenia sie do naszej inicjatywy:

  http://blog-bobika.eu/nagroda_musiala/

css.php